Badanie USG piersi i sutków

USG piersi, USG sutków

USG piersi

USG piersi i USG sutków to profilaktyczne badanie pozwalające na wczesne wykrycie zmian w gruczołach, które mogą być wczesnym objawem raka piersi. Kobiety po ukończeniu 30-go roku życia powinny regularnie przeprowadzać to badanie. USG piersi jest badaniem zupełnie bezbolesnym i bardzo skutecznym, wykonywanym za pomocą ultradźwięków. Najlepiej jest przeprowadzić badanie piersi między 1-szym a  10-tym dniem cyklu miesiączkowego. Badanie USG jest zupełnie bezpieczne i nieszkodliwe dla zdrowia, nawet w trakcie ciąży i może być powtarzane wielokrotnie.

Badania USG piersi i sutków w Formmed wykonywane są przez doświadczoną kadrę lekarską,  zaawansowanym technologicznie systemem ultrasonograficznym Siemens ACUSON X 300 ™ Premium Edition (PE),  co umożliwia prawidłową diagnozę, a w razie potrzeby szybkie podjęcie właściwego leczenia.

Badanie to jest jednym z najważniejszych badań profilaktycznych umożliwiających wykrywanie zmian nowotworowych – łagodnych i złośliwych piersi.

Wskazania do badania:

  • jakikolwiek ból piersi
  • ukończenie 30-go roku życia
  • wyczuwalne zgrubienie w piersi
  • bolesna zmiana w piersi
  • wyciek z brodawki sutkowej
  • będąc w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka piersi
  • badanie kontrolne przy wcześniejszym rozpoznaniu zmian łagodnych
  • przy stosowaniu zastępczej terapii hormonalnej

Przygotowanie oraz przebieg badania USG piersi i USG sutków

Badanie USG piersi jest badaniem bezbolesnym i nieinwazyjnym. Nie wymaga specjalnego przygotowania przez Pacjentkę. Trwa ono od 15 do 20 minut.Lekarz nakłada na skórę piersi Pacjentki, która leży na leżance, specjalny żel i bada gruczoły, przesuwając specjalną głowicę w górę, dół, na boki piersi oraz pod pachami, sprawdzając czy węzły chłonne nie są powiększone. Głowica połączona jest z komputerem na monitorze którego widoczne są obrazy badanych tkanek piersiowych. Po badaniu Pacjent otrzymuje wydruk zdjęcia oraz opis lekarski badania.ka

Jeżeli posiadacie Państwo wyniki poprzednich badań USG lub mammografii, prosimy o ich zabranie w celu oceny porównawczej.

Badanie USG piersi jest wykonywane również w ramach pakietów badań profilaktycznych w połączeniu z badaniami laboratoryjnymi i innymi badaniami USG.  Więcej informacji na stronie Kompleksowe Badania Profilaktyczne.

Więcej informacji o badaniach USG w Formmed znajdziecie Państwo na stronie http://formmed.com.pl/badanie-usg/.

 Lekarz wykonujący badanie USG piersi i USG sutków

 lek. med. Andrzej Jezierski
Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

PRACOWNIA USG