CYSTOSKOPIA

Cystoskopia jest badaniem urologicznym polegającym na badaniu optycznym pęcherza moczowego poprzez cewkę moczową. Pozwala ono ocenić stan oraz ewentualne zmiany zarówno cewki moczowej jak i pęcherza moczowego. Wykonywane ono jest za pomocą przyrządu endoskopowego – cystoskopu. Badanie trwa na ogół od kilku do kilkunastu minut.

Badanie cystoskopowe w Formmed wykonywane jest nowoczesnym urządzeniem –  cystoskopem giętkim. Jest on prawie o połowę cieńszy od stosowanych do tej pory cystoskopów sztywnych. Pozwala on na dostosowanie kształtu bardzo cienkiego endoskopu do anatomii cewki moczowej, a dzięki możliwości zgięcia końcówki cystoskopu pod nawet bardzo dużym kątem umożliwia dokładne obejrzenie każdego miejsca w pęcherzu.

Cystoskopia Warszawa

Dzięki mniejszej średnicy urządzenia oraz możliwości jego zginania zarówno w cewce moczowej jak i pęcherzu moczowym,  zabieg cystoskopii przeprowadzany cystoskopem giętkim stanowi mniejszy uraz dla cewki moczowej a objawy bólu i podrażnienia są o wiele mniejsze.

 

 

 

Wskazania do cystoskopii

  • występowanie w moczu krwi – krwiomocz
  • częste i powracające infekcje dróg moczowych
  • podejrzenie nowotworu pęcherza moczowego
  • podejrzenie gruźlicy pęcherza moczowego lub cewki moczowej
  • problemy z oddawaniem moczu
  • przetoka moczanowa
  • podejrzenie kamicy pęcherza moczowego
  • podejrzenie uszkodzenia pęcherza moczowego
  • wrodzone wady cewki moczowej
  • diagnostyka ciał obcych w pęcherzu moczowym

Cystoskopia – badanie – tzw. „cystoskopia giętka”

Cystoskopia nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony Pacjenta. Zabieg „cystoskopii giętkiej” wykonywany jest przez lekarza urologa w znieczuleniu miejscowym. Trwa ono od kilku do kilkunastu minut. Po badaniu cystoskopii Pacjent może przez okres dwóch – trzech dni odczuwać pewien dyskomfort  przy oddawaniu moczu.

Na badanie cytoskopii nie jest niezbędne skierowanie, natomiast należy zgłosić chęć jego wykonania przy zapisywaniu na wizytę u urologa.

Cystoskopia w znieczuleniu ogólnym

Istniej również możliwość wykonania zabiegu cystoskopii w znieczuleniu ogólnym. W  przypadku decyzji Pacjenta o zastosowaniu znieczulenia, prosimy o poinformowanie o tym w trakcie zapisu. W badaniu bierze wówczas udział zespół anestezjologiczny z lekarzem anestezjologiem. Pacjentowi podawany jest dożylnie środek znieczulający, po którym usypia on na czas kilkunastu minut w trakcie których przeprowadzane jest badanie. Po wybudzeniu Pacjent pozostaje jeszcze kilkadziesiąt minut w klinice. Poza tym tzw. „cystoskopia pod narkozą” nie różni się od badania cystoskopii w znieczuleniu miejscowym. Po badaniu – cystoskopia w znieczuleniu ogólnym nie można w danym dniu prowadzić pojazdów mechanicznych ani podejmować ważnych decyzji.

CENY ZABIEGU

Cystoskopia giętka w znieczuleniu miejscowym – 1000 zł
Cystoskopia giętka w znieczuleniu ogólnym – 2 200 zł

Lekarz – cystoskopia Warszawa

dr n. med. Sebastian Piotrowicz
– specjalista urologii i andrologii – pacjenci dorośli

 

 

* Szczegółowy cennik usług jest dostępny w rejestracji kliniki Formmed, Warszawska 197 d, Babice Nowe.
Cennik nie stanowi oferty handlowej wg ar. 66 par.1 KC i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.