Konchoplastyka – plastyka małżowin nosowych

Konchoplastyka WarszawaKonchoplastyka (plastyka małżowin nosowych) jest to zabieg laryngologiczny polegający na redukcji przerośniętych małżowin nosowych. W jego wyniku poprawia się drożność nosa co powoduje znaczne zmniejszenie lub nawet całkowite usunięcie dolegliwości jak częsty katar, zaburzenia węchu czy chrapanie. Zabieg wykonywany jest u Pacjentów u których leczenie farmakologiczne nie przyniosło pożądanych efektów.

W Formmed zabiegi konchoplastyki wykonujemy nowoczesną, precyzyjną metodą radio-chirurgiczną zwiększającą bezpieczeństwo, przyspieszającą gojenie ran oraz znacząco obniżającą ryzyko powikłań w stosunku do wcześniej stosowanych metod.

Konchoplastyka – Zabieg ten jest wskazany dla osób które mają przerośnięte małżowiny nosowe i jednocześnie odczuwają dolegliwości takie jak:

  • Częste, nawracające infekcje dróg oddechowych
  • Zaburzona drożność nosa
  • Problemy ze swobodnym oddychaniem
  • Pogorszenie zmysłu powonienia
  • Chrapanie i bezdechy
  • Uczucie zatykania uszu
  • Uzależnienie od kropli do nosa
  • Zapalenie trąbek słuchowych i zatok przynosowych

Plastyka małżowin nosowych – konchoplastyka – operacja

Zabieg plastyki małżowin nosowych wykonywany jest ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym lub na sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym. Ostateczne zdanie w wyborze metody znieczulenia ma lekarz przeprowadzający zabieg. Zabieg konchoplastyki trwa od 20 do 60 min.  Na ogół, nawet po znieczuleniu ogólnym, Pacjent wraca do domu w dniu przeprowadzania zabiegu. Na ogół po siedmiu dniach od dnia zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia jak przed operacją, w tym do uprawiania sportu. Trwałe efekty zabiegu korekcji małżowin nosowych odczuwalne są wyraźnie już po około 2 tygodniach.

W zdecydowanej ilości przypadków w wyniku wykonania zabiegu konchoplastyki uzyskuje się trwałe efekty. U części Pacjentów jednak możliwe jest pojawienie się ponownych przerostów małżowin nosowych. W takich przypadkach zabieg plastyki małżowin nosowych należy powtórzyć.

W Formmed operacje plastyki małżowin nosowych wykonujemy zarówno w sposób tradycyjny jak i endoskopowo.

Czasami zabieg konchoplastyki wykonywany jest razem z zabiegiem plastyki przegrody nosa – septoplastyki. Jest to tzw. zabieg septokonchoplastyki.

LEKARZE wykonujący zabieg – KONCHOPLASTYKA WARSZAWA

dr n. med. Paulina Zielińska
specjalista otorynolaryngolog, chirurg głowy i szyi