Laserowe leczenie nietrzymania moczu (NTM)

Laserowe leczenie nietrzymania moczu (NTM)

laserowe leczenie nietrzymania moczu Warszawa	Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza ginekologa za pomocą lasera MonaLisa Touch. Stosowany jest w przypadku dolegliwości mimowolnego nietrzymania moczu. Zabieg ten jest najnowocześniejszą a jednocześnie najmniej inwazyjną metodą leczenia tego schorzenia. Jest praktycznie bezbolesny i praktycznie bez powikłań. Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu pozwala zahamować objawy choroby, które mogą pojawiać się przy wykonywaniu codziennych czynności. W miarę rozwoju choroby nietrzymanie moczu pojawia się nawet w trakcie odpoczynku. Dolegliwości nietrzymania moczu (NTM) mogą pojawić się po porodzie oraz w okresie menopauzalnym.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest przy użyciu lasera MonaLisa Touch. Lekarz ginekolog wykonujący zabieg, kieruje promienie lasera na tkanki poddawane zabiegowi. Dzięki temu następuje obkurczenie tych tkanek oraz namnożenie włókien kolagenowych. Powoduje to wzmocnienie ścianek pochwy i ujścia cewki moczowej a także zmniejszenie kąta nachylenia cewki. Dzięki temu cewka zaczyna ponownie działać prawidłowo.

Zabieg laserowego nietrzymania moczu zwykle trwa od 30 do 40 minut, a stosowanie znieczulenie ustalane jest indywidualnie. Po zabiegu laserowym można od razu wrócić do wykonywania codziennych czynności, jedynie należy przez tydzień unikać kontaktów seksualnych.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu efekty

Zabieg przywraca prawidłowe działanie układu moczowo-płciowego. Zwiększa się jednocześnie sprężystość i elastyczność pochwy. Efekty leczenia nietrzymania moczu laserem odczuwalne są po kilku tygodniach od zabiegu. Pełne efekty  osiąga się po mniej więcej 3 miesiącach i utrzymują się one przez lata. U większości Pań wystarczy jeden zabieg – u części, w zależności od osobistych predyspozycji, niezbędne są 2 lub 3 zabiegi. Do wzmocnienia efektów zabiegu należy regularnie wzmacniać mięśnie Kegla oraz regularnie badać poziom hormonów.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu to:

  • okres ciąży,
  • stany zapalne układu moczowo-płciowego,
  • uszkodzona skóra w okolicach zabiegu,
  • miesiączka,
  • zmiany anatomiczne pochwy,
  • choroba nowotworowa.

LEKARZ WYKONUJĄCY ZABIEG – Laserowe leczenie nietrzymania moczu Warszawa

lek. med. Marta Wróblewska-Tokarska
specjalista położnictwa i ginekologii, dyplomowany lekarz Medycyny Estetycznej i Anti Aging

 

* Szczegółowy cennik usług (Laserowe leczenie nietrzymania moczu Warszawa) jest dostępny w rejestracji kliniki Formmed, Warszawska 197 d, Babice Nowe.