Laserowe leczenie nietrzymania moczu (NTM)

Laserowe leczenie nietrzymania moczu (NTM)

laserowe leczenie nietrzymania moczu Warszawa	Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest to zabieg wykonywany przez lekarza ginekologa za pomocą lasera MonaLisa Touch. Stosowany jest w przypadku dolegliwości mimowolnego nietrzymania moczu. Zabieg ten jest najnowocześniejszą a jednocześnie najmniej inwazyjną metodą leczenia tego schorzenia. Jest praktycznie bezbolesny i praktycznie bez powikłań. Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu pozwala zahamować objawy choroby, które mogą pojawiać się przy wykonywaniu codziennych czynności. W miarę rozwoju choroby nietrzymanie moczu pojawia się nawet w trakcie odpoczynku. Dolegliwości nietrzymania moczu (NTM) mogą pojawić się po porodzie oraz w okresie menopauzalnym.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest przy użyciu lasera MonaLisa Touch. Lekarz ginekolog wykonujący zabieg, kieruje promienie lasera na tkanki poddawane zabiegowi. Dzięki temu następuje obkurczenie tych tkanek oraz namnożenie włókien kolagenowych. Powoduje to wzmocnienie ścianek pochwy i ujścia cewki moczowej a także zmniejszenie kąta nachylenia cewki. Dzięki temu cewka zaczyna ponownie działać prawidłowo.

Zabieg laserowego nietrzymania moczu trwa 30-40 minut, a stosowanie znieczulenie ustalane jest indywidualnie. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności, jedynie należy przez tydzień unikać kontaktów seksualnych. U większości Pań wystarczy jeden zabieg – u części, w zależności od osobistych predyspozycji, niezbędne są 2 lub 3 zabiegi. Pozytywne efekty zabiegu utrzymują się długotrwale.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu to okres ciąży, stany zapalne układu moczowo-płciowego, uszkodzona skóra w okolicach zabiegu, miesiączka, zmiany anatomiczne pochwy oraz choroba nowotworowa.

LEKARZ WYKONUJĄCY ZABIEG – Laserowe leczenie nietrzymania moczu

lek. med. Katarzyna Wójtowicz
specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista ginekologii onkologicznej, lekarz medycyny estetycznej