LASEROWE OBKURCZANIE POCHWY

laserowe obkurczanie pochwy WarszawaLaserowe obkurczanie pochwy jest stosowane w przypadkach zmniejszenie napięcia ścianek pochwy i rozluźnienia pochwy wskutek porodów i urazów okołoporodowych, związanych z  procesem starzenia się i okresem menopauzy. Mięśnie wewnątrz pochwy w tych przypadkach stają się słabsze, skóra rozciąga się co może prowadzić do dyskomfortu podczas kontaktów seksualnych.

Zabieg wykonywany jest laserem MonaLisa Touch –  urządzeniem które przeznaczone jest do zabiegów z delikatnymi częściami kobiecego ciała. Laserowy zabieg obkurczania pochwy jest to niechirurgiczna, nieinwazyjna, bezpieczna metoda, która poprawia napięcie tkanek wewnętrznych pochwy i ograniczając czas rekonwalescencji Pacjentek do niezbędnego minimum.

Laserowe obkurczanie pochwy – przebieg zabiegu

Zabiegu obkurczania pochwy polega na skierowaniu do kanału pochwy oraz do jej wejścia energii z lasera Monalisa Touch.  Powoduje to obkurczanie tkanek oraz produkcję kolagenu. Dzięki uzupełnieniu błony śluzowej pochwy o nowy kolagen,  staje się ona napięta i elastyczna.

Zabiegi  obkurczania pochwy laserem,  w zależności od ustaleń z lekarzem przeprowadzane są  bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym. Trwa on około 30 minut.

Na ogół aby uzyskać korzystny efekt wystarcza jeden zabieg obkurczenia pochwy laserem. W niektórych przypadkach zabieg należy powtórzyć po około miesiącu.

Praktycznie od razu po zabiegu Pacjentka może wrócić do swoich zajęć. Czasami z powodu występowania przesięków surowiczych należy stosować do ich ustąpienia podpasek higienicznych. Po zabiegu zwiększa się elastyczność pochwy.  Efekty odczuwalne są po około miesiącu od zabiegu i utrzymują się przez lata. U kobiet w wieku menopauzalnym, zalecane jest odpowiednie wsparcie hormonalne.

Przeciwwskazania do zabiegu to:

aktywny stan zapalny w obrębie układu moczowo-płciowego, uszkodzona skóra w okolicach intymnych, zmiany anatomiczne pochwy, aktywne zmiany nowotworowe lub leczenie nowotworowe 5 lat wstecz, miesiączka, ciąża i planowana ciąża – w trakcie porodu stracimy uzyskany efekt.

LEKARZ WYKONUJĄCY ZABIEG – Laserowe obkurczanie pochwy

lek. med. Katarzyna Wójtowicz
specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista ginekologii onkologicznej, lekarz medycyny estetycznej