LASEROWE OBKURCZANIE POCHWY

laserowe obkurczanie pochwy WarszawaLaserowe obkurczanie pochwy jest stosowane w przypadkach zmniejszenie napięcia ścianek pochwy i rozluźnienia pochwy wskutek porodów i urazów okołoporodowych, związanych z  procesem starzenia się i okresem menopauzy. Mięśnie wewnątrz pochwy w tych przypadkach stają się słabsze, skóra rozciąga się co może prowadzić do dyskomfortu podczas kontaktów seksualnych.

Zabieg wykonywany jest laserem MonaLisa Touch –  urządzeniem które przeznaczone jest do zabiegów z delikatnymi częściami kobiecego ciała. Laserowy zabieg obkurczania pochwy jest to niechirurgiczna, nieinwazyjna, bezpieczna metoda, która poprawia napięcie tkanek wewnętrznych pochwy i ograniczając czas rekonwalescencji Pacjentek do niezbędnego minimum.

 

 

Laserowe obkurczanie pochwy – przebieg zabiegu

Zabiegu obkurczania pochwy polega na skierowaniu do kanału pochwy oraz do jej wejścia energii z lasera Monalisa Touch.  Powoduje to obkurczanie tkanek oraz produkcję kolagenu. Dzięki uzupełnieniu błony śluzowej pochwy o nowy kolagen,  staje się ona napięta i elastyczna.

Zabiegi  obkurczania pochwy laserem,  w zależności od ustaleń z lekarzem przeprowadzane są  bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym. Trwa on około 30 minut.

Na ogół aby uzyskać korzystny efekt wystarcza jeden zabieg obkurczenia pochwy laserem. W niektórych przypadkach zabieg należy powtórzyć po około miesiącu.

Praktycznie od razu po zabiegu Pacjentka może wrócić do swoich zajęć. Czasami z powodu występowania przesięków surowiczych należy stosować do ich ustąpienia podpasek higienicznych.

Laserowe obkurczanie pochwy efekty

Po zabiegu następuje poprawa napięcia tkanek i zwiększa się elastyczność pochwy. Następuje również poprawa stanu błony śluzowej pochwy. Efekty odczuwalne są po około miesiącu od zabiegu. Pełne efekty zabiegu obkurczania pochwy laserem osiąga się po mniej więcej 3 miesiącach  i utrzymują się one przez lata.  W przypadku gdy zabieg wykonywany jest u młodych kobiet po porodzie, efekty utrzymują się do kolejnego porodu. U kobiet w wieku menopauzalnym, zalecane jest odpowiednie wsparcie hormonalne.

Przeciwwskazania do zabiegu – laserowe obkurczania pochwy:

Przeciwwskazaniami do zabiegu laserowego obkurczania pochwy są:

  • aktywny stan zapalny w obrębie układu moczowo-płciowego,
  • uszkodzona skóra w okolicach intymnych,
  • zmiany anatomiczne pochwy,
  • aktywne zmiany nowotworowe lub
  • leczenie nowotworowe 5 lat wstecz,
  • miesiączka,
  • ciąża i planowana ciąża – w trakcie porodu stracimy uzyskany w trakcie zabiegu efekt.

LEKARZ WYKONUJĄCY ZABIEG – Laserowe obkurczanie pochwy Warszawa

lek. med. Marta Wróblewska-Tokarska
specjalista położnictwa i ginekologii, dyplomowany lekarz Medycyny Estetycznej i Anti Aging