Laserowe usuwanie nadżerki szyjki macicy

Laserowe usuwanie nadżerki szyjki macicy – przebieg zabiegu

Laserowe-usunięcie-nadżerki-szyjki-macicy-Formmed-WarszawaLaserowe leczenie nadżerki  (usuwanie nadżerki laserem) jest bardzo skuteczną metodą usuwania płytkich zmian chorobowych szyjki macicy.  W trakcie tego zabiegu lekarz ginekolog kieruje światło wiązki lasera na zmienione chorobowo okolice. W jego wyniku następuje odparowywanie wody z nadżerki co powoduje jej obumarcie. W trakcie zabiegu laserowego usuwania nadżerki Pacjentka nie odczuwa bólu, nie pojawia się również krwawienie.  Zabieg usuwania nadżerki nie wymaga od Pacjentki specjalnych przygotowań. Najlepiej wykonać go bezpośrednio po miesiączce, tak aby uniknąć zagrożeń infekcją. Zabieg trwa od 5 do 10 minut. Najczęściej do pełnego usunięcia zmian wystarczy jeden zabieg laserowy – jest to uzależnione od predyspozycji własnych Pacjentki. Po zabiegu u niektórych Pacjentek mogą pojawić się niewielkie i krótkotrwałe upławy. Okres gojenia po zabiegu laserowym wynosi do dwóch tygodni.

Laserowe usuwanie nadżerki jest metodą mało inwazyjną, przynoszącą natychmiastowy efekt.  Laser nie pozostawia również blizn ani zrostów na leczonych okolicach.

Laserowe usuwanie nadżerki – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu – usuwanie nadżerki laserem – jest okres ciąży, okres miesiączki, choroby nowotworowe czy stany zapalne. Przed zabiegiem należy bezwzględnie wyleczyć stany zapalne miejsc intymnych.

LEKARZE WYKONUJĄCY ZABIEG – Laserowe usuwanie nadżerki Warszawa

lek. med. Marta Wróblewska-Tokarska
specjalista położnictwa i ginekologii, dyplomowany lekarz Medycyny Estetycznej i Anti Aging