LASEROWE USUWANIE KŁYKCIN KOŃCZYSTYCH

laserowe usuwanie kłykcin kończystych WarszawaLaserowe usuwanie kłykcin kończystych jest jedną z metod usuwania niechcianych zmian. Drugą z metod stosowanych w Formmed jest zabieg krioterapii (wymrażanie kłykcin), a o wyborze metody, w zależności od rodzaju zmian, decyduje lekarz.

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych – przebieg

Zabieg laserowego usuwania kłykcin kończystych trwa od 20 do 30 minut i jest uzależniony  od ilości i głębokości zmian. W jego trakcie na zmienione chorobowo obszary, lekarz kieruje wiązkę lasera. Powoduje to usunięcie zarówno chorych tkanek jak i naskórka otaczającego miejsce powstania zmian. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie powoduje krwawienia u Pacjentki. W miejscach w których usunięto kłykciny,  pojawiają się małe strupki znikające po 7 do 14 dni. Po zabiegu należy zachowywać właściwą higienę miejsc poddanych zabiegowi.  Należy również unikać kontaktów seksualnych w okresie rekowalescencji.

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych – efekty

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych umożliwia usunięcie zarówno niechcianych brodawek jak i chorobowo zmienionego miejsca w którym powstają. W ogromnej większości przypadków jeden zabieg wystarcza aby osiągnąć zadowalające efekty. Niestety kłykciny kończyste są zmianami wirusowymi, które mogą powodować nawrót choroby a tym samym wymagać po pewnym czasie kolejnych zabiegów.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania kłykcin:

nieprawidłowy wynik cytologii, infekcje sromu i pochwy, infekcje bakteryjne i wirusowe skóry, uszkodzenia skóry w okolicach zabiegu, opryszczka, okres ciąży i karmienia, choroby nowotworowe, wirusowe zapalenie wątroby, łuszczyca, bielactwo

LEKARZ WYKONUJĄCY ZABIEG – Laserowe usuwanie kłykcin kończystych

lek. med. Katarzyna Wójtowicz
specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista ginekologii onkologicznej, lekarz medycyny estetycznej