LASEROWE USUWANIE KŁYKCIN KOŃCZYSTYCH

laserowe usuwanie kłykcin kończystych Warszawa

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych jest jedną z metod usuwania niechcianych zmian. Drugą z metod stosowanych w Formmed jest usuwanie kłykcin metodą krioterapii (wymrażanie kłykcin), a o wyborze metody, w zależności od rodzaju zmian, decyduje lekarz.

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych – przebieg

Zabieg laserowego usuwania kłykcin kończystych trwa od 20 do 30 minut i jest uzależniony  od ilości i głębokości zmian. W jego trakcie na zmienione chorobowo obszary, lekarz kieruje wiązkę lasera. Powoduje to usunięcie zarówno chorych tkanek jak i naskórka otaczającego miejsce powstania zmian. Zabieg usuwania kłykcin jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie powoduje krwawienia u Pacjentki. W miejscach w których usunięto kłykciny,  pojawiają się małe strupki znikające po 7 do 14 dni. Po zabiegu należy zachowywać właściwą higienę miejsc poddanych zabiegowi.  Należy również unikać kontaktów seksualnych w okresie rekowalescencji.

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych – efekty

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych umożliwia usunięcie zarówno niechcianych brodawek jak i chorobowo zmienionego miejsca w którym one powstają. W ogromnej większości przypadków jeden laserowy zabieg wystarcza, aby osiągnąć zadowalające efekty. Niestety kłykciny kończyste są zmianami wirusowymi, które mogą powodować nawrót choroby a tym samym wymagać po pewnym czasie kolejnych zabiegów.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania kłykcin:

Przeciwwskazaniami do laserowego usuwania kłykcin kończystych są:

 • nieprawidłowy wynik cytologii,
 • infekcje sromu i pochwy,
 • infekcje bakteryjne skóry,
 • infekcje wirusowe skóry,
 • uszkodzenia skóry w okolicach zabiegu,
 • opryszczka,
 • okres ciąży i karmienia,
 • choroby nowotworowe,
 • wirusowe zapalenie wątroby,
 • łuszczyca,
 • bielactwo.

Usuwanie kłykcin kończystych metodą krioterapii – wymrażanie kłykcin

Zmiany chorobowe mogą być usuwane również przy pomocy ciekłego azotu. Lekarz, na chorobowo zmienione miejsca, nanosi azot za pomocą aplikatora. Zabieg wymrażania kłykcin trwa od kilku do kilkunastu minut. Zalecenia po zabiegu krioterapii są podobne do zaleceń po zabiegu laserowym – należy zachować właściwa higienę oraz unikać kontaktów seksualnych w okresie gojenia ran. Wymrażanie kłykcin umożliwia usunięcie również chorobowo zmienionych miejsc, w miejscu gdzie one powstają. O wyborze, najlepszej dla Pacjenta, metody usuwania kłykcin decyduje lekarz ginekolog.

LEKARZ WYKONUJĄCY ZABIEG – Laserowe usuwanie kłykcin kończystych Warszawa, wymrażanie kłykcin Warszawa

lek. med. Marta Wróblewska-Tokarska
specjalista położnictwa i ginekologii, dyplomowany lekarz Medycyny Estetycznej i Anti Aging

lek. med. Magdalena Gołębiewska
specjalista dermatologii i wenerologii