mgr Joanna Voss

WYKSZTAŁCENIE

Absolwentka:
Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie,
Wydziału Podyplomowych Studiów Logopedii w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz  wielu szkoleń z zakresu terapii autyzmu oraz wczesnego wspomagania rozwoju mowy i komunikacji    (m. in. kursy I i II stopnia Makaton – Programu Rozwoju Komunikacji, terapia Metodą Ruchu Rozwijającego wg W. Sherborne oraz szkolenia dot. terapii dzieci z autyzmem prowadzone przez fundację Synapsis). Współpracuje z Formmed w zakresie leczenia logopedycznego wad rozszczepów wargi i/lub podniebienia od 2014 roku.

 

DOŚWIADCZENIE

Diagnozuje i prowadzi terapię logopedyczną zaburzeń mowy i komunikacji o różnej etiologii. Udziela konsultacji logopedycznych oraz prowadzi ćwiczenia terapeutyczne logopedyczne dla dzieci z rozszczepem wargi i/lub podniebienia.

Prowadzi konsultacje logopedyczne z zakresu profilaktyki logopedycznej, stymulowania prawidłowego rozwoju oraz terapię wad wymowy dzieci i dorosłych (m. in. dyslalia, dysglosja, dysfazja, jąkanie).

Ćwiczenia terapeutyczne prowadzone są przez nią w formie indywidualnej, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci.

Rozwija swoją wiedzę w zakresie terapii zaburzeń komunikacji towarzyszących rozszczepom wargi i podniebienia, autyzmowi i Zespołowi Aspergera, jak również psychologicznym problemom pacjentów dotkniętych tymi wadami.

Terapeuta zaburzeń przetwarzania słuchowego metodą Neuroflow ® ATS

 

ZAINTERESOWANIA

Psychologia rozwojowa dzieci. Wielbicielka kotów oraz dobrej muzyki i poezji.