Wybielanie zębów Opalescence Xtra Boost

Wybielanie Opalescence. Zabieg ten pozwala przeprowadzić zabieg wybielania zębów podczas jednej wizyty w gabinecie. Trwa on około godziny i przeprowadzany jest przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną. Opalescence Xtra Boost służy do profesjonalnego wybielania i odbarwiania tkanki zębowej w gabinecie stomatologicznym.

OPALESCENCE Warszawa

Przy użyciu Opalescence Xtra Boost można wybielać pojedyncze zęby, kilka zębów, całe łuki lub określone fragmenty zęba.

Użycie Opalescence Xtra Boost do wybielania ciemnych, przebarwionych zębów jest mało inwazyjne, pozwala oszczędzać tkanki zęba. Wybielanie zębów Opalescence Xtra Boost wykazuje efektywność w stosunku do przebarwień spowodowanych czynnikami wrodzonymi, układowymi, metabolicznymi, farmakologicznymi, urazami i jatrogennymi takimi jak fluoroza, leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin i minocykliną, choroba hemolityczna noworodków (erythroblastosis fetalis), żółtaczka, porfiria.

Ponieważ wypełnienia nie ulegają odbarwieniu, wybielanie ciemnych zębów zaleca się przeprowadzać przed założeniem wypełnień, co pozwala dostosować ich kolor do nowego, uzyskanego wybielaniem koloru zębów. Wykonanie wypełnień powinno się odroczyć o dwa tygodnie po zakończeniu wybielania. Dzięki kuracji preparatem Opalescence Xtra Boost możliwe jest łatwiejsze dobranie koloru wypełnień, odpowiadających nowemu, jaśniejszemu, bardziej naturalnemu kolorowi zębów.

Opalescence Xtra Boost można używać jako samodzielnej metody wybielania lub w połączeniu z wybielaniem nakładkowym preparatami Opalescence. Doświadczenie pokazuje, że kolor zębów poddanych działaniu Opalescence Xtra Boost ulega dalszemu rozjaśnieniu w ciągu 12-24 godzin po zabiegu.

Efekty uboczne

Czasami zdarza się, że pacjenci podczas procesu rozjaśniania doświadczają nadwrażliwości na zimno, inni cierpią na lekkie zaczerwienienie dziąseł, ale są to wszystkie, obserwowane dotąd efekty uboczne, które mijają po zakończeniu wybielania. Przed rozpoczęciem wybielania lekarz musi usunąć kamień nazębny, a ubytki uzupełnić materiałem prowizorycznym. Właściwe wypełnienia i ewentualną wymianę starych uzupełnień na nowe stomatolog wykonuje po zakończeniu procesu wybielania, dopasowując całość do nowego koloru zębów. Musimy uzyskać ten sam, jasny kolor, co wybielane zęby, środki wybielające nie mają wpływu na wszelkie sztuczne uzupełnienia i wypełnienia, działają wyłącznie na szkliwo.