Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe w Formmed wykonywane są  laserem CO2, laserem frakcyjnym CO2 oraz laserem Palomar Star Lux 500.

Zabiegi laserowe – Laser CO2

Laser CO2 jest jednym z podstawowych narzędzi stosowanych w dermatologii zabiegowej. Służy do usuwania zmian skórnych i niedoskonałości skóry. Emitowana wiązka światła o długości 10 600nm jest pochłaniana przez wodę w tkankach, co powoduje odparowanie tkanki lub wytworzenie strefy koagulacji, dzięki czemu w trakcie zabiegu nie występuje krwawienie.

Laser CO2 służy do usuwania min. włókniaków, naczyniako-włókniaków, niektórych znamion, brodawek łojotokowych, brodawek wirusowych, przerosłych gruczołów łojowych, kępek żółtych, ziarniniaków naczyniowych, przerostów tkanki łącznej na nosie (rhinophyma), ognisk rogowacenia słonecznego.

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Są one zwykle jednorazowe, a ze względu na brak uszkodzenia skóry otaczającej zmiany, uzyskuje się dobre efekty kosmetyczne. Proces gojenia trwa około 1-2 tygodni. Miejsca po zabiegu należy chronić przed słońcem przez około miesiąc, ze względu na możliwość powstania przebarwień.

Zabiegi laserowe – Laser frakcyjny CO2

Wraz z wiekiem w skórze zachodzą procesy doprowadzające do zmiany struktury i zmniejszenia ilości kolagenu. Efektem tego jest wiotkość skóry, pojawianie się zmarszczek i bruzd. Procesy niszczące kolagen spotykamy również w zmianach nie związanych z procesem starzenia, a mianowicie w bliznach czy rozstępach.

Do najnowszych technologii pozwalających na niwelowanie tych zmian są zabiegi wykonywane laserami frakcyjnymi CO2. Jest to technologia certyfikowana przez amerykańską agencję FDA jako standard resurfacingu skóry.

Frakcjonowanie impulsu pozwala na wytworzenie mikroskopijnych kolumn uszkodzenia sięgających skóry właściwej bez uszkodzenia skóry otaczającej, co pozwala na szybsze gojenie się obszaru poddawanego zabiegowi i znacznie rzadsze niż przy tradycyjnych metodach powikłania.

Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym obejmują:

– zmarszczki i zwiotczenie skóry, odmładzanie skóry,zabiegi laserowe Warszawa
– zmarszczki wokół oczu,
– blizny po trądziku, zabiegach operacyjnych i pourazowe,
– rozstępy,
– rozszerzone pory,
– zmiany barwnikowe, przebarwienia, plamy starcze,
– uszkodzenia słoneczne,
– szorstkość skóry.

Zabiegi laserowe – PALOMAR STAR LUX 500

Do dbania  zdrowy stan naszej skóry wykorzystujemy również  nowoczesny laser PALOMAR STAR LUX 500. Ma on szerokie zastosowanie w laserowych zabiegach dermatologicznych i zabiegach laserowych z  zakresu medycyny estetycznej. Laser ten posiada wiele tzw. głowic  emitujących określony rodzaj światła. Dzięki temu urządzenie to zarówno leczy –  redukcja naczynek, redukcja blizn pooperacyjnych, redukcja przebarwień powstałych wskutek działania promieniowania słonecznego, jak i  uelastycznia oraz odnawia skórę twarzy, ramion, dekoltu czy dłoni. 

Zabiegi laserowe – przebieg

Zabiegi laserowe przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym kremem z lignokainą, nakładanym na 45–60 minut (w niektórych przypadkach do 2 godzin) przed zabiegiem. Po zabiegu,  przez około 3 godziny, pacjent odczuwa pieczenie. Proces gojenia po zabiegu trwa średnio około tygodnia.  W tym czasie występuje stopniowo mijający obrzęk i rumień, następnie ciemniejsze zabarwienie skóry i złuszczanie naskórka.

Przed i po zabiegu pacjenci powinni stosować kremy z filtrem. Mężczyźni powinni golić się na 24 godziny przed zabiegiem, aby skóra nie była podrażniona. Po zabiegu stosujemy zimne okłady, a od następnego dnia po zabiegu kremy regenerująco-kojące kilkakrotnie w ciągu dnia.

Częstość zabiegów jest ustalana indywidualnie przez lekarza. Typowa procedura obejmuje 3-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych.

Rezultaty pojawiają się stopniowo, a efekty są długotrwałe, utrzymują się przez kilka lat po zabiegu.

 

Zabiegi laserowe w Formmed

Zabiegi laserowe w Formmed przeprowadzane są przez lekarzy specjalistów chirurgii i dermatologii. Wykonujemy m.in.:

Usuwanie blizn

Usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie zmian skórnych

Korekcja zmarszczek, odmładzanie

Likwidacja rozszerzonych porów

Usuwanie zmian naczyniowych

Ujędrnianie skóry

Fotoodmładzanie