PORADNIA WAD I ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH

formmed (42)Kierownikiem medycznym naszej placówki jest prof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewicz, specjalista chirurgii dziecięcej i szczękowej. Jej autorska metoda chirurgicznego leczenia rozszczepów wargi i podniebienia, stosowana z sukcesem od ponad 20 lat, jest metodą wyjątkową na skalę europejską – polega na jednoetapowym chirurgicznym zespoleniu ciągłości tkanek miękkich jamy ustnej i nosa już w 6 m-cu życia dziecka i przeszczepie kości własnej (pobranej z biodra dziecka) do wyrostka zębodołowego w 2-3 roku życia, co pozwala praktycznie zakończyć leczenie chirurgiczne małego pacjenta w wieku przedszkolnym. Dobrze zespolone mięśnie podniebienia gwarantują prawidłowy rozwój mowy, co ma niebagatelne znaczenie dla dalszego prawidłowego rozwoju, psychiki dziecka i życia w społeczeństwie.

Misją placówki jest umożliwienie każdemu pacjentowi, urodzonemu z wadą lub cierpiącemu na zaburzenia rozwojowe, prawidłowego rozwoju i pełnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Formmed to jakość leczenia.

Swoją działalność opieramy na 3 filarach:

 • Skuteczności
  wadę wrodzoną usuwamy w odpowiedni sposób, w najlepszym dla pacjenta czasie!
 • Szybkości
  wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pacjentów – minimalizujemy liczbę koniecznych zabiegów i maksymalnie skrócamy proces leczenia,
 • Kompleksowości leczenia
  opracowujemy plan leczenia pacjenta z udziałem specjalistów wielu dziedzin medycyny: chirurga / chirurga szczękowo-twarzowego / neurochirurga / chirurga plastyka oraz w zależności od potrzeb: pediatry, neurologa, laryngologa, gastroenterologa, dermatologa, ortodonty, logopedy, psychologa i innych. Naszym pacjentom chcemy zapewnić leczenie wielospecjalistyczne w jednym miejscu.

LEKARZE

prof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewicz
specjalista chirurgii dziecięcej i szczękowo-twarzowej, kierownik medyczny Formmed

USŁUGI

 • Konsultacje

 CENNIK

 • Konsultacja profesorska pierwsza wizyta – 300 zł
 • Konsultacja profesorska kolejne wizyty – 250 zł
 • Konsultacja specjalistyczna – 200 zł