Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem WarszawaKorzystanie z mikroskopu przy leczeniu kanałowym zębów  zwiększa szansę na ich skuteczne wyleczenie. Jego zastosowanie do leczenia endodontycznego, pozwala  uzyskać  bardzo duże powiększenie leczonego obszaru.  Dodatkowo zastosowanie źródła światła w mikroskopie umożliwia jego odpowiednie oświetlenie. Wszystko to pozwala na dokładną diagnozę oraz precyzyjną pracę lekarzy stomatologów w trakcie leczenia. Przy leczeniu zębów pod mikroskopem widoczna jest dokładnie cała komora zęba, jego kanały (również zakrzywione czy zarośnięte), co pozwala lekarzom na ich dokładne opracowanie i oczyszczenie. Właśnie dzięki użyciu mikroskopu zapewniona jest najwyższa jakość leczenia kanałowego, co daje możliwość uratowania zębów, które dotychczas były kwalifikowane do usunięcia.

Wykorzystanie mikroskopu do leczenia kanałowego i wyleczenie zęba jest rozwiązaniem mniej inwazyjnym a także o wiele tańszym niż jego ekstrakcja i zastosowanie implantów czy też mostu protetycznego. Zastosowanie mikroskopu do leczenia kanałowego zębów w dużym stopniu zwiększyło ilość udanych zabiegów w leczeniu endodontycznym.

Najczęściej leczenie zębów pod mikroskopem wykonywane jest w przypadku:

  • nietypowej budowy zęba
  • przy udrażnianiu wąskich kanałów korzeniowych
  • leczeniu głównych i dodatkowych,  często zakrzywionych, kanałów korzeniowych zębów,
  • zamykaniu perforacji korzenia zębów
  • leczeniu resorpcji korzeni zębów oraz złamań i pęknięć zębów
  • usuwaniu z kanału fragmentów złamanych narzędzi stomatologicznych a także wkładów koronowo-korzeniowych czy starych cementów użytych wcześniej do wypełniania kanałów

Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się zbytnio od standardowego leczenia endodontycznego. Pacjent zabezpieczany jest koferdamem, podane zostaje znieczulenie i stomatolog otwiera leczony ząb, aby uzyskać dostęp do kanału. Korzystając z mikroskopu umożliwiającego wgląd do wnętrza zęba, udrażnia i oczyszcza kanały a następnie szczelnie je wypełnia.

Zapraszamy na leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem. Dysponujemy wysokiej klasy mikroskopem z wbudowanym oświetleniem, o parametrach pozwalających używać go również do zabiegów chirurgicznych.

W naszej klinice leczymy również Pacjentów skierowanych z innych gabinetów stomatologicznych  na leczenie kanałowe pod mikroskopem, jak również usuwamy fragmenty narzędzi pozostawionych przez stomatologów.

LEKARZE WYKONUJĄCY leczenie kanałowe pod mikroskopem

Protetyk Warszawa

lek. dent. Dorota Przybysz
stomatolog, protetyk

lek. dent. Julita Baranowska
lekarz dentysta