Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem WarszawaKorzystanie z mikroskopu przy leczeniu kanałowym zębów  zwiększa szansę na ich skuteczne wyleczenie. Jego zastosowanie do leczenia endodontycznego, pozwala  uzyskać  bardzo duże powiększenie leczonego obszaru.  Dodatkowo zastosowanie źródła światła w mikroskopie umożliwia jego odpowiednie oświetlenie. Wszystko to pozwala na dokładną diagnozę oraz precyzyjną pracę lekarzy stomatologów w trakcie leczenia. Przy leczeniu zębów pod mikroskopem widoczna jest dokładnie cała komora zęba, jego kanały (również zakrzywione czy zarośnięte), co pozwala lekarzom na ich dokładne opracowanie i oczyszczenie. Właśnie dzięki użyciu mikroskopu zapewniona jest najwyższa jakość leczenia kanałowego, co daje możliwość uratowania zębów, które dotychczas były kwalifikowane do usunięcia.

Wykorzystanie mikroskopu do leczenia kanałowego i wyleczenie zęba jest rozwiązaniem mniej inwazyjnym a także o wiele tańszym niż jego ekstrakcja i zastosowanie implantów czy też mostu protetycznego. Zastosowanie mikroskopu do leczenia kanałowego zębów w dużym stopniu zwiększyło ilość udanych zabiegów w leczeniu endodontycznym.

Najczęściej leczenie zębów pod mikroskopem wykonywane jest w przypadku:

  • nietypowej budowy zęba
  • przy udrażnianiu wąskich kanałów korzeniowych
  • leczeniu głównych i dodatkowych,  często zakrzywionych, kanałów korzeniowych zębów,
  • zamykaniu perforacji korzenia zębów
  • leczeniu resorpcji korzeni zębów oraz złamań i pęknięć zębów
  • usuwaniu z kanału fragmentów złamanych narzędzi stomatologicznych a także wkładów koronowo-korzeniowych czy starych cementów użytych wcześniej do wypełniania kanałów

Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się zbytnio od standardowego leczenia endodontycznego. Pacjent zabezpieczany jest koferdamem, podane zostaje znieczulenie i stomatolog otwiera leczony ząb, aby uzyskać dostęp do kanału. Korzystając z mikroskopu umożliwiającego wgląd do wnętrza zęba, udrażnia i oczyszcza kanały a następnie szczelnie je wypełnia.

Zapraszamy na leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem. Dysponujemy wysokiej klasy mikroskopem z wbudowanym oświetleniem, o parametrach pozwalających używać go również do zabiegów chirurgicznych.

W naszej klinice leczymy również Pacjentów skierowanych z innych gabinetów stomatologicznych  na leczenie kanałowe pod mikroskopem, jak również usuwamy fragmenty narzędzi pozostawionych przez stomatologów.

LEKARZE WYKONUJĄCY leczenie kanałowe pod mikroskopem

Protetyk Warszawa

lek. dent. Dorota Przybysz
stomatolog, protetyk