WYBIELANIE ZĘBÓW

Wybielanie zębów to zabieg pozwalający uzyskać lśniący i zdrowy uśmiech. Na zmianę koloru zębów wpływa wiek Pacjenta, stosowana przez niego dieta jak również jego nawyki. Nawet regularnie myjąc zęby trudno usunąć wszystkie przebarwienia.

Pierwszym etapem, który należy wykonać przez wybielaniem zębów jest oczyszczenie zębów z nalotu i kamienia. Potem można poddać się zabiegowi wybielenia wybraną metodą. Na ogół uzyskuje się biel o 7 do 8 odcieni jaśniejszą od stanu obecnego. Stan ten utrzymuje się do 3 lat,  a rezultat wybielania zależy od obecnego koloru zębów jak i uwarunkowań własnych pacjenta.

Zawsze po zabiegach wybielania wymagane jest stosowanie tzw. białej diety.

W Formmed proponujemy kilka metod wybielania zębów.

 

 

Wybielanie zębów przy użyciu preparatu PrevDent to innowacyjny system dzięki któremu wybielane są zęby, znosi się ich nadwrażliwość oraz remineralizuje szkliwo. System ten stosowany jest często u osób z nadwrażliwością zębów.

Rezultat zabiegu jest uzależniony od obecnego koloru zębów oraz uwarunkowań własnych pacjenta. Wybielanie to przeprowadza się bez lampy.

wybielanie zębów Warszawa

Używając preparat  Opalescence Xtra Boost można wybielać zarówno określone fragmenty zęba, pojedyncze zęby, kilka zębów jak i całe łuki. Jest to mało inwazyjny sposób wybielania, pozwalający oszczędzić tkanki zęba. Ten sposób wybielania może być stosowany jako samodzielna metoda lub w połączeniu z wybielaniem nakładkowym preparatami Opalescence.

Metoda nakładkową Pacjent samodzielnie w domu wybiela zęby. Stosuje w niej wykonane na podstawie wycisków nakładki dopasowane do zębów. Pacjent stosuje je na noc przez okres 10 – 14 dni. 

Tzw. „biała dieta” powinna być stosowana przy wszystkich metodach wybielania zębów. Polega ona na unikaniu pokarmów mogących barwić zęby po zabiegu.

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA WYKONUJĄCA ZABIEGI

lic. Eugenia Niculeac
licencjonowana higienistka stomatologiczna

Zuzanna Zalewska
higienistka stomatologiczna