WYBIELANIE ZĘBÓW

Wybielanie zębów gabinetowe PREVDENT

Wybielanie zębów. Pragniemy przedstawić Państwu innowacyjny system wybielania zębów przy użyciu preparatu PrevDent CrWR, który jednocześnie wybiela zęby, znosi ich nadwrażliwość oraz remineralizuje szkliwo. System ten przeznaczony jest w szczególności dla osób z nadwrażliwością zębów, dla których stosowane wcześniej metody wybielania okazywały się bolesne.  

System PrevDent jest unikalnym preparatem zawierającym połączenie 6% nadtlenku wodoru wraz z nano-Hydroksyapatytem, który posiada zdolności naprawcze szkliwa.

WYBIELANIE zębów PrevDent Warszawa

Zabieg przeprowadzany jest wyłącznie w gabinecie stomatologicznym  w trzech krokach:

 1. Czyszczenie przebarwień

Na tym etapie usuwa się przebarwienia za pomoca „Satin Removal”. Jest to substancja, która posiada wysoko zaawansowaną kombinację środków powierzchniowo czynnych, rozpuszczalników i aktywnego tlenu. Preparat wnika głęboko w zęby dzięki czemu usuwane są plamy.

 1. Wybielanie zębów

W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, która po nałożeniu  wchodzi w strukturę szkliwa. Następuje wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie – w miejsce plam i przebarwień wnikają cząsteczki nanohydroksyapatytu.

 1. Remineralizacja szkliwa

Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje (odbudowuje strukturę szkliwa)   i naprawia powierzchnie zęba, pozostawiając pacjenta nie tylko ze zdrowym, białym uśmiechem ale i bez nadwrażliwości.

Badania pokazują, że przy zastosowaniu metody PREVDENT możemy osiągnąć biel o 7-8 odcieni jaśniejszą od stanu obecnego. Sam zabieg wybielania trwa około 1,5h i wykonywany jest przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną. Rezultat zabiegu będzie również zależał od obecnego koloru zębów oraz uwarunkowań własnych pacjenta. Wybielanie można przeprowadzić zarówno z lampą emitującą światło niebieskie, jak i bez niej.

więcej informacji: http://www.liberdent.pl/wybielanie-prevdent

 

Wybielanie zębów gabinetowe Opalescence Xtra Boost

Zabieg ten pozwala przeprowadzić zabieg wybielania zębów podczas jednej wizyty w gabinecie. Trwa on około godziny i przeprowadzany jest przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną. Opalescence Xtra Boost służy do profesjonalnego wybielania i odbarwiania tkanki zębowej w gabinecie stomatologicznym.

wybielanie zębów OPALESCENCE Warszawa

Przy użyciu Opalescence Xtra Boost można wybielać pojedyncze zęby, kilka zębów, całe łuki lub określone fragmenty zęba.

Użycie Opalescence Xtra Boost do wybielania ciemnych, przebarwionych zębów jest mało inwazyjne, pozwala oszczędzać tkanki zęba. Opalescence Xtra Boost wykazuje efektywność w stosunku do przebarwień spowodowanych czynnikami wrodzonymi, układowymi, metabolicznymi, farmakologicznymi, urazami i jatrogennymi takimi jak fluoroza, leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin i minocykliną, choroba hemolityczna noworodków (erythroblastosis fetalis), żółtaczka, porfiria.

Ponieważ wypełnienia nie ulegają odbarwieniu, wybielanie ciemnych zębów zaleca się przeprowadzać przed założeniem wypełnień, co pozwala dostosować ich kolor do nowego, uzyskanego wybielaniem koloru zębów. Wykonanie wypełnień powinno się odroczyć o dwa tygodnie po zakończeniu wybielania. Dzięki kuracji preparatem Opalescence Xtra Boost możliwe jest łatwiejsze dobranie koloru wypełnień, odpowiadających nowemu, jaśniejszemu, bardziej naturalnemu kolorowi zębów.

Opalescence Xtra Boost można używać jako samodzielnej metody wybielania lub w połączeniu z wybielaniem nakładkowym preparatami Opalescence. Doświadczenie pokazuje, że kolor zębów poddanych działaniu Opalescence Xtra Boost ulega dalszemu rozjaśnieniu w ciągu 12-24 godzin po zabiegu.

Efekty uboczne

Czasami zdarza się, że pacjenci podczas procesu rozjaśniania doświadczają nadwrażliwości na zimno, inni cierpią na lekkie zaczerwienienie dziąseł, ale są to wszystkie, obserwowane dotąd efekty uboczne, które mijają po zakończeniu wybielania. Przed rozpoczęciem wybielania lekarz musi usunąć kamień nazębny, a ubytki uzupełnić materiałem prowizorycznym. Właściwe wypełnienia i ewentualną wymianę starych uzupełnień na nowe stomatolog wykonuje po zakończeniu procesu wybielania, dopasowując całość do nowego koloru zębów. Musimy uzyskać ten sam, jasny kolor, co wybielane zęby, środki wybielające nie mają wpływu na wszelkie sztuczne uzupełnienia i wypełnienia, działają wyłącznie na szkliwo.

 

Wybielanie zębów – Metoda nakładkowa

Metoda nakładkowa wybielania zębów jest przeprowadzana samodzielnie przez pacjenta w domu. W gabinecie stomatologicznym wykonywane są wyciski, na podstawie których wykonywane są nakładki dopasowane do uzębienie Pacjenta.  Pacjent na noc przez okres 10 – 14 dni zakłada nakładki zawierające preparat wybielający. Metoda wybielanie zębów metodą nakładkową przynosi  zadowalający efekt, który przy współpracy pacjenta utrzymują się nawet do 3 lat. Nakładki mogą być użyte do kolejnego wybielania, oczywiście po konsultacji ze stomatologiem lub higienistką stomatologiczną.

 

Biała dieta – dotyczy wszystkich metod wybielania zębów

Niezależnie od wybranej metody wybielania zębów należy przestrzegać tzw. ” białej diety”, przez okres ustalony z osobą wykonująca zabieg.

Składniki białej diety:

 • Nabiał: mleko, twaróg, śmietana, kefir, zsiadłe mleko, jogurt naturalny, maślanka naturalna, sery twarogowe, ser kozi, ser mozarella, masło (bez dodatków);
 • Ryż, kasza jaglana, kasza jęczmienna;
 • Produkty zbożowe: biały chleb i bułki, białe makarony, płatki zbożowe;
 • Ryby najlepiej pieczone: mintaj, łosoś, dorsz. UWAGA – bez kolorowych przypraw;
 • Owoce morza: krewetki, małże;
 • Drób – filet z kurczaka, szynka drobiowa (po 48 godzinach od zabiegu);
 • Warzywa: ziemniaki, ogórek, pietruszka, seler, kalafior, biała fasola, biała kapusta, kalarepa, czosnek, biała cebula, biała rzodkiew, cukinia (bez skórki), bakłażan (bez skórki);
 • Owoce: banany;
 • Napoje: woda; woda mineralna, po 48 godzinach można wprowadzić kawę z mlekiem;
 • Alkohole: po 48 godzinach jasne piwo lub białe wino.

 

Z czego należy zrezygnować w białej diecie:

 • Zupy – wszystkie;
 • Ciemne sosy do mięs i sałatek;
 • Wędliny (po 48 godzinach można wprowadzić wędliny drobiowe), pasztety;
 • Napoje gorące: kawa, herbata, czekolada;
 • Napoje kolorowe m.in.: soki, napoje, oranżada, coca-cola, napoje pomarańczowe;
 • Alkohole: czerwone wino, kolorowe drinki, ciemne piwo;
 • Owoce: większość – m.in. wiśnie, jagody, porzeczki, borówki, żurawina;
 • Sery żółte i topione;
 • Żółtka jaj;
 • Warzywa: buraki, pomidory, marchew, papryka, brokuły, czerwona kapusta, kukurydza;
 • Przyprawy: koloryzujące – m. in. kurkuma, curry, chili, papryka;
 • Większość słodyczy, gorzka i mleczna czekolada, produkty zawierające kakao.

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

hig. stom. Dymek-Kursa Elwira
– dyplomowana higienistka stomatologiczna