PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ

Cefalometria WarszawaCefalometria WarszawaPantomogram jest  panoramicznym zdjęciem radiologicznym dającym panoramiczny obraz zębów, kości szczęki i żuchwy, wszystkich zębów a także stawów skroniowo-żuchwowych i zatok szczękowych. Zdjęcie to umożliwia dokładną ocenę stanu przyzębia a także wykrycie nieprawidłowości w budowie korzeni zębów, zatrzymane ósemki, zmiany okołowierzchołkowe, kierunek wyrzynania zębów czy próchnicę. Dzięki niemu możemy zobaczyć niedostrzegalne od strony jamy ustnej torbiele w tkankach miękkich czy zmiany nowotworowe. Pantomogram umożliwia lekarzowi szybką ocenę stanu uzębienia Pacjenta, wykryć ubytki czy uszkodzenia wypełnień oraz zaplanować leczenia minimalizujące ryzyko jak również stres Pacjenta.

Cefalometria jest to zdjęcie RTG czaszki w pozycji bocznej, które pokazuje części twarzowe czaszki wraz ze strukturą kostną jak i skórę pacjenta. Dzięki niemu dokładnie widoczne są tkanki miękkie twarzy, podniebienie i zatoki przynosowe. Cefalometria umożliwia dokładną diagnostykę wad wymagających leczenia ortodontycznego i służy do oceny oraz pomiarów ortodontycznych i protetycznych.  Zdjęcie cefalometryczne pozwala na bardzo precyzyjne planowanie leczenia ortodontycznego.

Badania – pantomogram i cefalometria – można wykonać w trakcie jednej wizyty w pracowni.

Tomografia komputerowa stomatologiczna – więcej informacji.

W Formmedzie wszystkie te badania wykonywane są  tomografem 3D Hyperion z funkcją pantomografu i cefalostatem. Jest to aparat bardzo bezpieczny zarówno dla pacjentów jak i osób obsługujących.

Dzięki zastosowaniu metody pulsacyjnej całkowity czas ekspozycji w trakcie wykonywania badania wynoszący tylko 3,6 sekundy maksymalnie ogranicza czas oddziaływania promieniowania na pacjenta podczas badania, ograniczając jego dawkę. Pantomografia i cefalometria to badania bezbolesne i nieinwazyjne, niewymagające żadnego przygotowania się przez Pacjenta.

Urządzenie może przeprowadzać wszystkie rodzaje badań stomatologicznych od pantomogramów przez cefalometrię po tomografię CBCT 3D.

Przed wykonaniem zdjęcia (zarówno pantomogram jak i cefalometria) Pacjent zostaje ubrany w specjalistyczny fartuch ochronny chroniący go przed promieniami rentgenowskimi. Zdejmuje też wszystkie metalowy przedmioty z okolic głowy (biżuteria). Pacjent staje nieruchomo we wskazanym przez operatora miejscu i przytrzymuje zębami uchwyt, który umożliwia precyzyjne ustawienie. Następnie głowica porusza się dookoła głowy wykonując zdjęcie pantomograficzne.

Pantomogram Warszawa

Zdjęcia – pantomogram 3d i cefalometria – wykonują dyplomowani elektroradiolodzy.

Wykonane zdjęcie pantomograficzne jak i zdjęcie cefalometryczne zapisywane są w specjalnym programie komputerowym, co umożliwia obróbkę uzyskanego badania.

Wykonujemy również zdjęcia rtg pojedynczych zębów. Do ich wykonywania używany jest aparat rtg punktowy RX DC HyperSphere współpracujący z systemem radiografii cyfrowej.

Emituje on znacznie niższą dawkę promieniowania w porównaniu z tradycyjnymi aparatami a dzięki zastosowaniu generatora o wysokiej sprawności zostało prawie całkowicie wyeliminowane najbardziej szkodliwe promieniowanie. Dzięki punktowi ogniskowej wynoszącemu tylko 0,4 mm możliwe jest uzyskanie ostrych obrazów o bardzo wysokiej rozdzielczości, przy utrzymywaniu  odległości aż 30 cm od źródła do skóry.

Pracownia tomografii komputerowej wykonuje badania w zakresie diagnostyki obrazkowej:

Badanie rentgenowskie (RTG)

 • zdjęcie pantomograficzne,
 • zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych,
 • zdjęcie zatok szczękowych,
 • zdjęcie cefalometryczne.

W naszej pracowni tomografii komputerowej wykonujemy badania zarówno dla naszych Pacjentów jak i dla Pacjentów leczących się w innych gabinetach stomatologicznych.

RADIOLOG WYKONUJĄCY BADANIE – PANTOMOGRAM I CEFALOMETRIA WARSZAWA

inż. Marta Wdowiak
– technik radiologii

CENNIK PANTOMOGRAM WARSZAWA, CEFALOMETRIA WARSZAWA

 • Pantomogram – 110 zł
 • Cefalometria – 110 zł
 • Pantomogram i Cefalometria – 200 zł
 • RTG małoobrazkowe – 50 zł
 • CT szczęki – 200 zł
 • CT żuchwy – 200 zł
 • CT szczęki i żuchwy – 400 zł

Film

Pobierz Katalog