TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA STOMATOLOGICZNA

Tomografia stomatologiczna 3D zębów  – tomografia szczęki i tomografia żuchwy – jest badaniem wykorzystującym promienie rentgenowskie do obrazowania tkanek w trzech płaszczyznach. Służy ona do wykonywania badań w przypadku wykonywania specjalistycznych i precyzyjnych zabiegów z zakresu szeroko rozumianej stomatologii – implantologii, chirurgii stomatologicznej, periodontologii, ortodoncji czy endodoncji. Wykonanie tomografii szczęk czy też tomografii żuchwy daje szczegółowe informacje na temat zębów, pozwala na dokonanie bardzo dokładnych pomiarów w miejscu zabiegu, umożliwia wykonanie symulacji przed zabiegiem. Pozwoliła ona lekarzom wykonać dokładne wymiary kości, których nie można było zobaczyć w dotychczasowych badaniach rtg. Pozwala również ustalić wstępnie gęstość tkanki kostnej. Wszystko to umożliwia postawienie pełniejszej i pewniejszej diagnozy. Tomografia komputerowa stomatologiczna (tomografia szczęki i tomografia żuchwy) to badanie bezbolesne i nieinwazyjne, niewymagające żadnego przygotowania się przez Pacjenta.

tomografia zębów Warszawa

 

W Formmedzie badanie tomografii komputerowej stomatologicznej wykonywane są najnowszej generacji tomografem 3D Hyperion X9. Jest to aparat bardzo bezpieczny zarówno dla pacjentów jak i osób obsługujących.

Całkowity czas ekspozycji Pacjenta w trakcie wykonywania tomografii, dzięki zastosowaniu metody pulsacyjnej, wynosi tylko 3,6 sekundy. Ogranicza to maksymalnie czas oddziaływania promieniowania na Pacjenta w trakcie badania.

tomografia zębów WarszawaUrządzenie tomograf 3D Hyperion X9 może przeprowadzać wszystkie rodzaje badań stomatologicznych od pantomogramów przez cefalometrię po tomografię CBCT 3D.

Przed wykonaniem zdjęcia – tomografia komputerowa zarówno szczęk jak i żuchwy – Pacjent zostaje ubrany w specjalistyczny fartuch ochronny.  Chroni on Pacjenta przed promieniami rentgenowskimi. Przed badaniem Pacjent zdejmuje wszystkie metalowy przedmioty z okolic głowy (biżuteria). We wskazanym przez operatora miejscu, Pacjent staje nieruchomo i przytrzymuje zębami uchwyt. Umożliwia to precyzyjne ustawienie w trakcie badania. Następnie głowica tomografu porusza się dookoła głowy i wykonuje zdjęcie. Zapisywane jest ono w specjalnym programie komputerowym, co umożliwia obróbkę uzyskanego badania i przetworzenia go na obrazy trójwymiarowe.         

Pracownia tomografii komputerowej wykonuje badania w zakresie diagnostyki obrazkowej:

  • Tomografia komputerowa szczęki,
  • Tomografia komputerowa żuchwy,
  • Tomografia komputerowa stawów skroniowo-żuchwowych,
  • Tomografia komputerowa zatok szczękowych.

W naszej pracowni tomografii komputerowej wykonujemy badania zarówno dla naszych pacjentów jak i dla pacjentów leczących się w innych gabinetach stomatologicznych.

RADIOLOG WYKONUJĄCY BADANIE – TOMOGRAFIA SZCZĘKI, TOMOGRAFIA ŻUCHWY WARSZAWA

inż. Marta Wdowiak
– technik radiologii

 

CENNIK – Tomografia stomatologiczna Stare Babice / Warszawa, tomografia szczęki, tomografia żuchwy

  • Tomografia komputerowa szczęki – 200 zł
  • Tomografia komputerowa żuchwy – 200 zł
  • Tomografia komputerowa szczęki i żuchwy – 400 zł