Magazyn Reporterów Programu 1 – „Bez Znieczulenia” – „Klinika marzeń”

Zapraszamy do wysłuchania reportażu, emitowanego w Polskim Radio Jedynka, na temat powstawania Kliniki Formmed w Babicach Nowych i metodzie leczenia rozszczepów Pani profesor Zofii Dudkiewicz.

 
Emisja – Czwartek, 31 października 2013, godz. 21.14 Program 1.
 

W Babicach koło Warszawy zbudowano klinikę, wad i zaburzeń rozwojowych, gdzie kompleksowo leczy się i operuje dzieci z rozszczepem podniebienia.

Co roku w Polsce rodzi się około 800 takich dzieci. Większość z nich przechodzi po kilkanaście operacji w czasie swojego nastoletniego życia. W Klinice w Babicach tylko dwie operacje. To dzięki metodzie pani profesor Zofii Dudkiewicz, wieloletniemu pracownikowi Instytutu Matki i Dziecka, a obecnie kierownikowi medycznemu Kliniki Formed w Babicach. A klinika jest darem dzieci pani profesor dla niej. Wiedząc, że mali pacjenci „rozszczepowi” i leczenie ich jest najważniejszą sprawą w jej życiu, postanowili zbudować miejsce, gdzie mogłaby jak najlepiej realizować swoje powołanie lekarskie….

W Magazynie reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. „Klinika marzeń”.

Audycja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

 /

Comments are closed.