Chirurgia onkologiczna dziecięca

chirurg onkolog dziecięcy WarszawaChirurg onkolog dziecięcy – Onkologia dziecięca, chirurgia onkologiczna dziecięca. W ramach oddziału chirurgii dziecięcej przeprowadzamy zabiegi i biopsje z zakresu chirurgii onkologicznej dziecięcej. Pobieramy próbki tkanek do badań oraz przeprowadzamy ocenę otrzymanych wyników. Zajmujemy się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem (w tym leczeniem operacyjnym)  nowotworów i chorób o charakterze onkologicznym. Pomagamy również w planowaniu i nadzorowaniu rehabilitacji  po zabiegach onkologicznych. Monitorujemy stan zdrowia Pacjentów leczonych onkologicznie. Zabiegi chirurgiczne  w zależności od wieku Pacjenta oraz rozległości lub charakteru zmian, przeprowadzane są zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i znieczuleniu ogólnym.

Objawy chorób onkologicznych mogą być różne. Najczęstsze to:

  • częste i przewlekłe gorączki i infekcje o nieustalonej przyczynie,
  • złe wyniki badań krwi pomimo zastosowania suplementacji żelazem,
  • pojawienie się zgrubień, guzków, powiększenie węzłów chłonnych, których przyczyn nie rozpoznano u lekarzy innych specjalności,
  • zmiany w funkcjonowaniu narządów czy nawracające bóle,
  • zaburzenia równowagi, szumy uszne, bóle głowy
  • przewlekłe stany zmęczenia, brak siły
  • przewlekłe biegunki, zaparcia lub krwawienia z przewodu pokarmowego

W przypadku wizyty konsultacyjnej u chirurga onkologa dziecięcego, należy na nią zabrać dokumentację medyczną dziecka, a w przypadku występowania chorób nowotworowych w rodzinie, koniecznie poinformować o tym lekarza.

LEKARZE WYKONUJĄCY ZABIEGI – CHIRURG ONKOLOG DZIECIĘCY WARSZAWA

dr n. med. Rychłowska-Pruszyńska Magdalena
specjalista chirurg onkolog, specjalista chirurg dziecięcy

Jeżeli  konieczne będzie  przeprowadzenie zabiegu operacyjnego czy biopsji w znieczuleniu ogólnym, informacje o warunkach przeprowadzania zabiegów  znajdziecie Państwo na stronie https://formmed.com.pl/chirurgia-dziecieca/.