PORADNIA PRELUKSACYJNA

Poradnia preluksacyjna Warszawa - usg stawów biodrowych u niemowląt WarszawaPoradnia Preluksacyjna zajmuje się diagnostyką wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych u niemowląt. Badanie USG stawów biodrowych służy wykrywaniu ewentualnych wad wrodzonych w stawach biodrowych u noworodków i niemowląt, do ukończenia 1 roku życia. Wczesne wykrycie wady i szybkie rozpoczęcie leczenia daje perspektywę wyleczenia wady prawie we wszystkich przypadkach. Wskazane jest, aby pierwsza wizyta w poradni odbyła się między 4 a 6 tygodniem życia dziecka. W przypadku, gdy istnieje podejrzenie co do możliwości wystąpienia dysplazji (główne wskazania to m.in. ciąża mnoga, uwarunkowania rodzinne, złe ułożenie dziecka w łonie matki), badanie USG stawów biodrowych u niemowląt powinno wykonywane być już w 2-3 tygodniu życia.rodzice-dziecko-Formmed

Poradnia preluksacyjna prowadzi badania profilaktyczne i leczenie zachowawcze niemowląt. Pierwsza wizyta w poradni preluksacyjnej obejmuje kompleksową usługę: badanie ortopedyczne i badanie USG bioderek.

Badanie USG stawów biodrowych u niemowląt nie wymaga spec­jal­nych przy­go­towań i jest badaniem całkowicie bez­piecznym i bezbolesnym. Trwa ono, w obecności rodziców dziecka, od kilku­nastu do kilkudziesię­ciu minut. Przed badaniem dziecko układa się na specjalnym stole przeznaczonym do badań niemowląt, a w okolicach bioder dziecka rozprowadzany jest żel eliminujący pęcherzyki powietrza, tak aby obraz uzyskany w aparacie USG był niezakłócony. Echo fal ultradźwiękowych przetwarzane jest komputerowo, co umożliwia uzyskanie na ekranie przekroju bioderek dziecka. Obraz USG bioderek możemy zatrzymać oraz dokonać odpowiednich sprawdzeń i pomiarów.

Badania USG stawów biodrowych u niemowląt w Formmed wykonywane są przez doświadczonego lekarza, specjalizującego się w tych badaniach, a nasza poradnia preluksacyjna  dysponuje nowoczesnym aparatem USG Siemens ACUSON X300 ™ Premium Edition o wysokich parametrach klinicznych.

LEKARZE – PORADNIA PRELUKSACYJNA

lek. med. Małgorzata Dąbrowska-Marchel
specjalista chirurgii dziecięcej, ortopeda dziecięcy

 

USŁUGI – Poradnia preluksacyjna

  • diagnostyka wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych u noworodków i niemowląt do ukończenia 1 roku życia;

CENNIK – Poradnia preluksacyjna

  • Konsultacja ortopedyczna + badanie USG stawów biodrowych u dziecka (komplet) – 270 zł
  • Konsultacja ortopedyczna – 180 zł
  • Badanie USG stawów biodrowych u dziecka – 220 zł

badania specjalistyczne i zabiegi wg szczegółowego cennika usług*

 
* Szczegółowy cennik usług jest dostępny w rejestracji kliniki Formmed.
Uprzejmie informujemy, że ceny zawarte w serwisie są cenami netto. Jednocześnie przypominamy, że od 1.01.2011r. niektóre usługi medyczne objęte są podatkiem VAT. Zwolnione od podatku są: usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane, wykonywane przez zakłady opieki zdrowotnej.
Cennik nie stanowi oferty handlowej wg ar. 66 par.1 KC i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.