PORADNIA PRELUKSACYJNA

Poradnia preluksacyjna Warszawa Poradnia Preluksacyjna zajmuje się diagnostyką wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych u niemowląt. Badanie USG bioderek u dzieci służy wykrywaniu ewentualnych wad wrodzonych w stawach biodrowych u noworodków i niemowląt, do ukończenia 1 roku życia. Wczesne wykrycie wady i szybkie rozpoczęcie leczenia daje perspektywę wyleczenia wady prawie we wszystkich przypadkach. Wskazane jest, aby pierwsza wizyta w poradni preluksacyjnej odbyła się między 4 a 6 tygodniem życia dziecka. W przypadku, gdy istnieje podejrzenie co do możliwości wystąpienia dysplazji (główne wskazania to m.in. ciąża mnoga, uwarunkowania rodzinne, złe ułożenie dziecka w łonie matki), wizyta w poradni  i badanie USG bioderek u niemowląt powinno wykonywane być jak najwcześniej,  już w 2-3 tygodniu życia.USG bioderek Warszawa

Poradnia preluksacyjna prowadzi badania profilaktyczne i leczenie zachowawcze niemowląt. Pierwsza wizyta w poradni preluksacyjnej obejmuje kompleksową usługę: badanie ortopedyczne i badanie USG bioderek.

Badanie USG stawów biodrowych u niemowląt nie wymaga spec­jal­nych przy­go­towań i jest badaniem całkowicie bez­piecznym i bezbolesnym. Trwa ono, w obecności rodziców dziecka, od kilku­nastu do kilkudziesię­ciu minut. Przed badaniem dziecko układa się na specjalnym stole przeznaczonym do badań niemowląt, a w okolicach bioderek dziecka rozprowadzany jest żel eliminujący pęcherzyki powietrza, tak aby obraz uzyskany w aparacie USG był niezakłócony. Echo fal ultradźwiękowych przetwarzane jest komputerowo, co umożliwia uzyskanie na ekranie przekroju bioderek dziecka. W trakcie badania, obraz USG bioderek możemy zatrzymać oraz dokonać odpowiednich sprawdzeń i pomiarów.

Badania USG bioderek u niemowląt w Formmed wykonywane są przez doświadczonego lekarza, specjalizującego się w tych badaniach, a nasza poradnia preluksacyjna  dysponuje nowoczesnym aparatem USG Samsung HS 50 o wysokich parametrach klinicznych.

LEKARZE – PORADNIA PRELUKSACYJNA WARSZAWA, USG bioderek Warszawa

dr n. med. Aleksander Sikora
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

USŁUGI – Poradnia preluksacyjna

  • diagnostyka wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych u noworodków i niemowląt do ukończenia 1 roku życia;

CENNIK – Poradnia preluksacyjna Warszawa, USG bioderek Warszawa

  • Konsultacja ortopedyczna – 250 zł
  • Konsultacja ortopedyczna + badanie USG stawów biodrowych u dziecka – 400 zł
  • Badanie USG stawów biodrowych u dziecka – 240 zł

badania specjalistyczne i zabiegi wg szczegółowego cennika usług*

 
* Szczegółowy cennik usług jest dostępny w rejestracji kliniki Formmed, Warszawska 197 d, Babice Nowe
Uprzejmie informujemy, że ceny zawarte w serwisie są cenami netto. Jednocześnie przypominamy, że od 1.01.2011r. niektóre usługi medyczne objęte są podatkiem VAT. Zwolnione od podatku są: usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane, wykonywane przez zakłady opieki zdrowotnej.
Cennik nie stanowi oferty handlowej wg ar. 66 par.1 KC i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

 

OPINIE O BADANIACH USG BIODEREK WYKONANYCH W FORMMED – PORADNIA PRELUKSACYJNA

[ezcol_1third]

www.znanylekarz.pl

tomaszewska_e • 20 grudnia 2018 • „Formmed”

Z Kacperkiem byliśmy pierwszy raz u Pani doktor na pierwszym w życiu badaniu preluksacyjnym, mój mały podczas badania zostawił Pani mały prezent na przewijaku ???? ale to nie uprzedziło Pani doktor do malca i nie przeszkodziło aby profesjonalnie zbadała i rzeczowo wytłumaczyła jak widzi rozwój Kacperka. Polecamy!

 

[/ezcol_1third] [ezcol_1third]

www.znanylekarz.pl

 • Pierwsza wizyta • 19 kwietnia 2018 • „Formmed”

Bardzo profesjonalna i rzetelna Pani Doktor a przy tym ma wspaniałe podejście do dzieci. Dokładnie wyjaśniła nam całe badanie i jego wynik, tak zagadała naszą 4- miesięczną córkę że już po chwili się do niej śmiała 🙂

 

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]

[/ezcol_1third_end] [ezcol_1third]