PORADNIA GASTROENTEROLOGICZNA

GASTROENTEROLOG DZIECIĘCY

Gastroenterolog dziecięcy (gastrolog dziecięcy) zajmuje się diagnostyką i  leczeniem chorób przewodu pokarmowego u dzieci.

Uprzejmie informujemy, że jest możliwość skorzystania z konsultacji telefonicznych przeprowadzanych zarówno przez profesora Grzegorza Oracza jak i dr n. med. Witolda Klemarczyka w godzinach pracy w Formmed.

Jednocześnie informujemy, że w niektórych przypadkach może wyniknąć konieczność osobistej wizyty w gabinecie w celu zdiagnozowania problemu zdrowotnego.

Opieką gastroenterologa dziecięcego objęte są zarówno najmłodsze dzieci (noworodki, niemowlęta) jak i dzieci starsze (przedszkolaki, nastolatki). Gastrolog dziecięcy zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem takich chorób jak m.in.:

 • Ból brzucha
 • BiegunkiGastroenterolog dziecięcy Warszawa
 • Zaparcia
 • Alergie i nietolerancje pokarmowe
 • Nietolerancja laktozy
 • Niedożywienie
 • Zaburzenia karmienia
 • Zaburzenia trawienia i wchłaniania
 • Chorób infekcyjnych
 • Choroba wrzodowa
 • Zakażenie Helicobacter pylori
 • Refluks żołądkowo-przełykowy
 • Przerost bakteryjny
 • Celiakia
 • Anoreksja i bulimia
 • Choroby trzustki, w tym genetycznie uwarunkowane

 

Gastrolog dzieciecy Warszawa

W naszej poradni uzyskacie Państwo również wskazówki gastrologa dziecięcego dotyczące żywienia dzieci zdrowych i chorych oraz wskazówki dotyczące diet, w tym diety wegetariańskiej. Prowadzimy również leczenie wzmacniające odporność organizmu. W przypadku konieczności zastosowania specjalistycznych diet, zapraszamy do skorzystania z porad dietetyka dziecięcego.

Badanie i leczenie małych dzieci wymaga specyficznego podejścia. Dziecko nie potrafi jeszcze dokładnie opisać i określić swoich dolegliwości, nie potrafi opisać odczuwalnych objawów. Dlatego gastrolog dziecięcy oprócz posiadanej wiedzy z zakresu gastroenterologii, powinien być dobrym pediatrą, aby móc odpowiednio zinterpretować objawy i opisy chorób dziecięcych.

Przychodząc z dzieckiem na wizytę do gastroenterologa dziecięcego należy zabrać pełną dokumentację medyczną dziecka, w tym wyniki badań. Jeżeli wizyta dotyczy noworodka czy niemowlęcia to dodatkowo może być potrzebna karta przebiegu ciąży.

Gastroenterolog dziecięcy – przebieg wizyty

W trakcie wizyty lekarz przeprowadza wywiad z rodzicami oraz o ile to jest możliwe ze względu na wiek dziecka – z dzieckiem.  Pytania dotyczą objawów obserwowanych przez rodziców, czasu i okoliczności ich pojawienia się, diety i nawyków żywieniowych, przebytych chorób. Lekarz dokonuje badań podmiotowych i przedmiotowych. W części przypadków wydawane jest skierowanie na dodatkowe badania.

GASTROENTEROLOG (GASTROLOG)

Gastroenterolog (gastrolog) to lekarz zajmujący się czynnościami i schorzeniami chorób układu pokarmowego przełyku, żołądka, jelit, odbytu, wątroby, trzustki oraz dróg żółciowych.

W naszej poradni lekarz gastrolog zajmuje się leczeniem chorób całego układu pokarmowego, w tym między innymi:

 • Choroby przełyku – reflux żołądkowo-przełykowy (zarzucanie treści żołądkowej do przełyku), zgaga czy trudności w przełykaniu.
 • Choroby dwunastnicy – choroba wrzodowa, przewlekłe zapalenie błony śluzowej dwunastnicy, krwawienie, choroba trzewna (celiakia), zakażenie Helicobacter pylorii.
 • Choroby żołądka – choroba wrzodowa żołądka, zapalenie błony śluzowej żołądka- w tym zanikowe zapalenie błony śluzowej, zakażenie Helicobacter pylorii, krwawienie.
 • Choroby jelit i odbytu – wszelkiego rodzaju bóle brzucha, zaparcia, biegunki, wzdęcia, zapalenia, krwawienia.

Do lekarza gastroenterologa powinniśmy się zgłosić jeżeli zaobserwujemy niepokojące objawy, takie jak: uporczywa zgaga, kolkowe bóle brzucha, zaburzenia trawienia, biegunki, wzdęcia, zaparcia, przewlekłe bóle brzucha, nudności i wymioty, krew przy oddawaniu stolca czy nagły spadek wagi.

W naszej przychodni lekarze gastrolodzy przeprowadzają badania diagnostyczne przewodu pokarmowego – gastroskopię, kolonoskopię, sigmoidoskopię. Istnieje również możliwość przeprowadzenia pełnego zakresu badań laboratoryjnych oraz badań USG dotyczących przewodu pokarmowego.

ZAPRASZAMY DO PRACOWNI ENDOSKOPII

USŁUGI – Gastroenterolog (gastrolog)

CENNIK – gastroenterolog dziecięcy Warszawa

 • Konsultacja gastroenterologiczna dr n. med. Witold Klemarczyk – 290 zł
 • Konsultacja gastroenterologiczna dr n. med. Anna Liber – 250 zł
 • Konsultacja gastroenterologiczna profesorska – 500 zł

badania specjalistyczne wg szczegółowego cennika usług*

LEKARZE – Gastroenterolog (gastrolog) dziecięcy Warszawa

dr n. med. Witold Klemarczyk 
specjalista pediatra, specjalista gastroenterolog dziecięcy (gastrolog dziecięcy)

prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oracz
specjalista pediatra, specjalista gastroenterolog, specjalista gastroenterolog dziecięcy

dr n. med. Anna Liber
specjalista gastroenterolog, specjalista pediatra

LEKARZE – Gastroenterolog (gastrolog)  Warszawa

dr n. med. Anna Liber
specjalista gastroenterolog, specjalista pediatra (pacjenci do 50 roku życia)

lek. med. Michał Kaczmarek
specjalista gastroenterolog, specjalista chirurgii ogólnej

lek. med. Adam Kasprzyński
– specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych

 

* Szczegółowy cennik usług jest dostępny w rejestracji kliniki Formmed.
Uprzejmie informujemy, że ceny zawarte w serwisie są cenami netto. Jednocześnie przypominamy, że od 1.01.2011r. niektóre usługi medyczne objęte są podatkiem VAT. Zwolnione od podatku są: usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane, wykonywane przez zakłady opieki zdrowotnej.
Cennik nie stanowi oferty handlowej wg ar. 66 par.1 KC i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.