PRACOWNIA USG

Badanie USG FormmedBadanie USG w naszej przychodni wykonujemy w pełni cyfrowym klinicznym systemem ultrasonograficznym Siemens ACUSON X300™ Premium Edition (PE) stworzonym w celu prowadzenia bardzo wysokiej jakości badań ultrasonograficznych. Jest to jeden z najnowocześniejszych aparatów USG, w którym dzięki wyłącznie cyfrowemu przetwarzaniu sygnału oraz technologii formowania wielu wiązek zapewnione są  wysokie parametry kliniczne w całej szerokiej gamie zastosowań. To właśnie zaawansowane technologie użyte w tym aparacie zapewniają doskonałą, niespotykana dotąd, najlepszą w swojej klasie jakość obrazu, wszechstronność aplikacji aparatu, możliwości wizualizacyjne, a dzięki temu zwiększają trafność i pewność diagnozy. Dzięki wyrazistości obrazu można wykryć nawet drobne nieprawidłowości i zmiany patologiczne, bez problemu rozróżnić poszczególne typy tkanek, a także  odwzorować struktury anatomicznych położone zarówno płytko jak i głęboko.

Badania USG w naszej przychodni wykonuje doświadczona kadra lekarska, ze specjalizacją, z licznymi certyfikatami oraz z dużym doświadczeniem w interpretowaniu badań. Najwyższej klasy sprzęt w rękach doświadczonych specjalistów, umożliwia prawidłową diagnozę, a w przypadku stwierdzenia zmian chorobowych, szybkie podjęcie właściwego leczenia.

Badanie USG to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, w trakcie którego wykorzystuje się aparat wysyłający fale ultradźwiękowe. Umożliwia to obejrzenie i ocenę narządów ludzkiego ciała w przypadku podejrzenia zmian patologicznych. Badanie USG jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i pozwala na uzyskanie dokładnego obrazu przekroju badanej części ciała w czasie rzeczywistym. Może być powtarzane u badanej osoby w krótkich odstępach czasowych. Trwa zwykle od 10 do 20 minut.

W trakcie badania USG pacjent leży na leżance, odsłaniając część ciała która ma zostać poddana badaniu. Aby prawidłowo były przewodzone ultradźwięki podczas badania, głowica aparatu USG smarowana jest żelem eliminującym pęcherzyki powietrza i przykładana do badanego miejsca. Uzyskane echo przetwarzane jest komputerowo i na ekranie pokazuje się przekrój ciała w danym miejscu. Obraz taki można zatrzymać i dokonać dokładnych pomiarów narządów lub go wydrukować.

Pacjenci w naszej przychodni badani są przez lekarzy mających najwyższe kwalifikacje zawodowe oraz ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu badań USG. W połączeniu z wyjątkowej jakości sprzętem pozwala to na odpowiednią ocenę badanych narządów.

LEKARZE wykonujący badania USG

lek. med. Andrzej Jezierski
Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

lek. med. Małgorzata Dąbrowska-Marchel
Specjalista chirurgii dziecięcej, ortopeda dziecięcy

lek. med. Katarzyna Wójtowicz
specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista ginekologii onkologicznej, lekarz medycyny estetycznej

 dr n. med. Marek Szkiłłądź
Specjalista chirurgii naczyniowej

 

USŁUGI – badanie USG

Badanie USG tkanek

Badania preluksacyjne

Badania USG ginekologiczne

Badanie USG – USG Doppler

PAKIETY DIAGNOSTYCZNE

Przeprowadzamy również kompleksowe badania profilaktyczne, w ramach których oprócz badań USG wykonywane są badania endoskopowe, laboratoryjne a także uwzględnione są konsultacje lekarskie. Więcej informacji na stronie Kompleksowe Badania Profilaktyczne.