CHIRURGIA DZIECIĘCA

Chirurgia dziecięca Warszawa, chirurg dziecięcy WarszawaChirurgia dziecięca jest główną specjalizacją szpitala Formmed. Przeprowadzamy tutaj wiele operacji dziecięcych, od tych najczęściej występujących u dzieci takich jak: wnętrostwo, przepukliny, stulejka, przerost migdałków czy zabiegi dermatologiczne, po najbardziej skomplikowane jak rozszczepy podniebienia, przeszczepy kości, przeszczepy skóry czy odtworzenia płatków uszu.

Wykonujemy również zabiegi usunięcia znamion i blizn u dzieci, w tym znamion olbrzymich, jak również biopsje i zabiegi z zakresu chirurgii dziecięcej onkologicznej.

Chirurgia dziecięca jest specjalnością chirurgiczną, która zajmuje się usuwaniem wad wrodzonych u noworodków i niemowląt a także operacyjnym leczeniem schorzeń występujących w wieku dziecięcym. Chirurgia dziecięca obejmuje bardzo szeroki zakres chorób i wad okresu dziecięcego, jednocześnie zajmując się bardzo zróżnicowaną grupą pacjentów – od noworodka aż po wiek dojrzały. W naszym szpitalu i przychodni przyjmują lekarze o specjalności – chirurg dziecięcy. Posiadają oni  wieloletnie doświadczenie i udzielają specjalistycznych konsultacji  dotyczących najczęstszych chorób wieku dziecięcego wymagających interwencji chirurgicznych.

Chirurg dziecięcy Warszawa prywatnieZabiegi operacyjne z zakresu chirurgii dziecięcej przeprowadzane są w spełniającej najwyższe wymagania higieniczne i techniczne sali operacyjnej. Jako jedna z niewielu takich sal w Warszawie jest ona wyposażona w specjalny strop laminarny zapewniający sterylną czystość powietrza.

W oddziale chirurgii dziecięcej przeprowadzane są zarówno zabiegi operacyjne w znieczuleniu ogólnym jak i miejscowym. Mali pacjenci przebywają w trakcie całego pobytu w naszej placówce pod stałym nadzorem wysoko wykwalifikowanego zespołu pediatrycznego. Nasi lekarze o specjalnościach chirurgia dziecięca, anestezjologia dziecięca i zespół pielęgniarski specjalizujący się w opiece nad dziećmi, profesjonalnie i z troskliwością zajmują się dzieckiem.

Aby jak najmniej stresować dziecko przed znieczuleniem, każdy przygotowanie do zabiegu (niezależnie czy w znieczuleniu miejscowym czy ogólnym) rozpoczyna się zastosowaniem specjalnych plastrów, które znieczulają skórę przed zabiegami.

Przy zabiegach w znieczuleniu miejscowym rodzice cały czas przebywają z dzieckiem.

W przypadku zabiegu w znieczuleniu ogólnym dbamy o to, aby rodzice do momentu rozpoczęcia procesu znieczulenia mogli być cały czas z dzieckiem. Po zabiegu, dzieci przewożone są do pokoi pacjenta, gdzie mogą przebywać cały czas z rodzicami. W trakcie pobytu w szpitalu dziecko pozostaje pod nadzorem wysoko wykwalifikowanego zespołu medycznego. Następnego dnia po zabiegu, mali pacjenci wypisywani są do domu. Wszystkie te działania minimalizują stres związany z zabiegiem i przyczyniają się do szybkiego powrotu do zdrowia.

 

LEKARZE – CHIRURGIA DZIECIĘCA

prof. dr hab. n. med. Dudkiewicz Zofia
specjalista chirurg dziecięcy i specjalista chirurg szczękowo-twarzowy

dr n. med. Budner Margareta
specjalista chirurg dziecięcy, specjalista chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna

lek. med. Frąckiewicz Magdalena
specjalista otolaryngolog

lek. med. Mortensen Elżbieta
specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

lek. med. Offert Barbara
specjalista chirurg dziecięcy, medycyna estetyczna

dr n. med. Piwowar Włodzimierz
specjalista chirurgii dziecięcej

dr n. med. Rychłowska-Pruszyńska Magdalena
specjalista chirurgii onkologicznej, specjalista chirurg dziecięcy

dr n. med. Schlegel Dariusz
specjalista urolog, urolog dziecięcy

lek. med. Sitarz Leszek
specjalista otolaryngolog

lek. med. Surowiec Zbigniew
specjalista chirurg dziecięcy

lek. med. Szczygielski Orest
specjalista chirurg dziecięcy

lek. med. Nowicka Grażyna
specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

lek. med. Stankiewicz Joanna
specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

lek. med. Wisławska-Gipsiak Agnieszka
specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

 

Lista zabiegów – chirurgia dziecięca

 

Poradnie