CHIRURGIA DZIECIĘCA

Chirurgia dziecięca Warszawa, chirurg dziecięcy WarszawaChirurgia dziecięca jest główną specjalizacją szpitala Formmed. Przeprowadzamy tutaj wiele operacji dziecięcych, od tych najczęściej występujących u dzieci takich jak: wnętrostwo, przepukliny, stulejka, przerost migdałków czy zabiegi dermatologiczne, po najbardziej skomplikowane jak rozszczepy podniebienia, przeszczepy kości, przeszczepy skóry.

Wykonujemy również zabiegi usunięcia znamion i blizn u dzieci, w tym znamion olbrzymich, jak również biopsje i zabiegi z zakresu chirurgii dziecięcej onkologicznej.

AKTUALNE WYMAGANIA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNE ZWIĄZANE Z EPIDEMIĄ COVID-19

Szanowni Państwo, w związku z obowiązującym stanem zagrożenia epidemii i narzuconymi z tego powodu wymaganiami sanitarno-epidemiologicznymi, staramy się minimalizować ruch pacjentów w placówce i możliwość zakażenia. Prosimy zatem dostosować się do poniższych zaleceń – kliknij po więcej informacji…

Chirurgia dziecięca jest specjalnością chirurgiczną, która zajmuje się usuwaniem wad wrodzonych u noworodków i niemowląt a także operacyjnym leczeniem schorzeń występujących w wieku dziecięcym. Chirurgia dziecięca obejmuje bardzo szeroki zakres chorób i wad okresu dziecięcego, jednocześnie zajmując się bardzo zróżnicowaną grupą pacjentów – od noworodka aż po wiek dojrzały. W naszym szpitalu i przychodni przyjmują lekarze o specjalności – chirurg dziecięcy. Posiadają oni  wieloletnie doświadczenie i udzielają specjalistycznych konsultacji  dotyczących najczęstszych chorób wieku dziecięcego wymagających interwencji chirurgicznych.

Zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii dziecięcej przeprowadzane są w spełniającej najwyższe wymagania higieniczne i techniczne sali operacyjnej. Jako jedna z niewielu takich sal w Warszawie jest ona wyposażona w specjalny strop laminarny zapewniający sterylną czystość powietrza.

W oddziale chirurgii dziecięcej przeprowadzane są zarówno zabiegi operacyjne w znieczuleniu ogólnym jak i miejscowym. Mali pacjenci przebywają w trakcie całego pobytu w naszej placówce pod stałym nadzorem wysoko wykwalifikowanego zespołu pediatrycznego. Nasi lekarze o specjalnościach chirurgia dziecięca, anestezjologia dziecięca i zespół pielęgniarski specjalizujący się w opiece nad dziećmi, profesjonalnie i z troskliwością zajmują się dzieckiem.

Przy zabiegach w znieczuleniu miejscowym rodzice cały czas przebywają z dzieckiem.

Po zabiegu, dzieci przewożone są do pokoi pacjenta, gdzie mogą przebywać cały czas z rodzicem/opiekunem. W trakcie pobytu w szpitalu dziecko pozostaje pod nadzorem wysoko wykwalifikowanego zespołu medycznego. Następnego dnia po zabiegu, mali pacjenci wypisywani są do domu. Wszystkie te działania minimalizują stres związany z zabiegiem i przyczyniają się do szybkiego powrotu do zdrowia.

MEDIRATY

 

LEKARZE – CHIRURGIA DZIECIĘCA

prof. dr hab. n. med. Dudkiewicz Zofia
specjalista chirurg dziecięcy i specjalista chirurg szczękowo-twarzowy

lek. med. Offert Barbara
specjalista chirurg dziecięcy, medycyna estetyczna

dr n. med. Piwowar Włodzimierz
specjalista chirurgii dziecięcej

dr n. med. Rychłowska-Pruszyńska Magdalena
specjalista chirurgii onkologicznej, specjalista chirurg dziecięcy

lek. med. Sitarz Leszek
specjalista otolaryngolog

lek. med. Surowiec Zbigniew
specjalista chirurg dziecięcy

dr n. med. Szczygielski Orest
specjalista chirurg dziecięcy

lek. med. Diyaa Alhashlamoun
– specjalista chirurg dziecięcy

dr n. med. Joanna Samotyjek
– urolog dziecięcy, specjalista chirurg dziecięcy

 

Lista zabiegów – chirurgia dziecięca

 

Poradnie

 

OPINIE O ZABIEGACH CHIRURGICZNYCH WYKONANYCH W FORMMED

[ezcol_1third]

www.znanylekarz.pl

Mama pacjenta 23 stycznia 2020 • „Formmed”

Człowiek Anioł. Chirurg o złotych dłoniach… Jesteśmy pełni podziwu dla pracy jaką wykonuje Pan Doktor i operacji, którą przeprowadził u synka. Precyzja i dokładność w każdym calu. Polecam z całego serca.

 

[/ezcol_1third] [ezcol_1third]

https://www.facebook.com/Formmed-Centrum-Leczenia-Wad-i-Zaburzen-Rozwojowych

 • Aga Ta, 31 lipca 2015, zrecenzowała: Formmed – 5 gwiazdek

Dziękujemy bardzo, za cudowną opiekę. Pani Profesor i zespołowi za złote ręce. Paniom pielęgniarkom za złote serce. Wszystkim za uśmiech, cierpliwość, życzliwość i rewelacyjne podejście do małego pacjenta. Jak już mieć przygodę z jakąkolwiek chirurgią to tylko w Formmedzie!

 

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]

https://www.facebook.com/Formmed-Centrum-Leczenia-Wad-i-Zaburzen-Rozwojowych

 • wa Grygo-Sienkiewicz, 9 czerwca 2016, zrecenzowała: Formmed – 5 gwiazdek

Wspaniała klinika z najwspanialszym fachowcem prof. Dudkiewicz na czele. Cudowna opieka. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni na przeprowadzony u córki zabieg.

 

[/ezcol_1third_end] [ezcol_1third] [ezcol_1third]

http://formmed.firmy.net/opinie-klientow.html

Maria, 12.03.18 20:16

Gorące podziękowania dla pani profesor i jej zespołu. Super przeprowadzona operacja i naprawdę świetne efekty. Cała rodzina była zachwycona. Opieka po operacji wspaniała. Dziękujemy

 

[/ezcol_1third] [ezcol_1third]

https://www.cylex-polska.pl/firmy/formmed-centrum-leczenia-wad-i-zaburze%C5%84-rozwojowych-11042303.html

 • Do Haacyn Koxgenit

Wspaniały szpital, wspaniali lekarze. Nasze dziecko miało operację przeprowadzaną przez pana doktora S. I podejście pana doktora i do małego Pacjenta i do nas jego rodziców naprawdę wspaniałe. Warunki w szpitalu bardzo dobre, opieka na najwyższym poziomie. Szpital gdzie obsługują pacjenta z uśmiechem, cierpliwością i życzliwością to naprawdę coś niespotykanego. I wspaniałe podejście do pacjentów i do ich rodziców. Jeżeli traficie do szpitala to niech to będzie Formmed.

 

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]

http://lekarze.mamzdrowie.pl/prof-dr-hab-n-med-zofia-dudkiewicz-chirurg-warszawa

 • Paulina8, 24 sierpnia 2017, 19:43, Ocena: Bardzo dobra

Pani Profesor to najlepszy lekarz i chirurg do którego trafiliśmy. Potrafi wyleczyć dziecko, gdy inni lekarze tylko rozkładają ręce. Jesteśmy po dwóch operacjach w jej klinice. Efekt super. Więcej takich lekarzy. Zaangażowanych i chcących naprawdę pomóc ludziom.

 

[/ezcol_1third_end] [ezcol_1third]