PORADNIA ORTODONTYCZNA

LEKARZE – ORTODONTA

dr n. med. Agnieszka Nęcka
specjalista ortodonta

lek. med. Dorota Zawodniak (Świątek)
specjalista ortodonta

lek. stom. Justyna Cieślak-Duchińska
specjalista ortodonta

lek. dent. Malwina Molińska-Dróżdż
ortodonta

 

 Ortodonta Stare Babice

 

Ortodoncja zajmuje się diagnozowaniem, zapobieganiem oraz uzyskiwaniem i przywracaniem prawidłowych ustawień zgryzu. W przypadku, gdy wady zgryzu nie są leczone, może powodować to nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych.

Naszym Pacjentom proponujemy leczenie ortodontyczne wieloma rodzajami aparatów ortodontycznych, które umożliwiają leczenie nawet skomplikowanych wad ortodontycznych.

Dlaczego warto skorzystać z usług ortodontów w Formmed?

1/ Najwyższej klasy specjaliści ortodoncji – leczymy skutecznie najtrudniejsze przypadki wymagające leczenia ortodontycznego – jako jedna z trzech palcówek w województwie mazowieckim (obok Uniwersytetu Medycznego i Instytutu Matki i Dziecka) prowadzimy wysokospecjalistyczny program „Ortodontyczna opieka nad dziećmi z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki”.

2/ Formmed to nowoczesna i doskonale wyposażona klinika zajmująca się kompleksowym leczeniem i dbaniem o zdrowie jamy ustnej.

3/ Nasze metody leczenia są znane i polecane w całej Polsce. Na leczenie ortodontyczne przyjeżdżają do nas Pacjenci nie tylko z Warszawy i okolic. Często pokonują 300, 400 a nawet więcej kilometrów, gdyż wiedzą, że będą dobrze leczeni.

4/ W ciągu 8 lat założyliśmy ponad 2 500 aparatów ortodontycznych. Tak duże doświadczenie pozwala nam zaoferować różne sposoby leczenia i dobrać dla każdego Pacjenta najlepszy rodzaj terapii.

5/ W Formmed pracuje nie jeden, nie dwóch – ale czterech ortodontów, z tego aż 3 specjalistów ortodoncji.

6/ Oprócz ortodoncji oferujemy pełen zakres usług stomatologicznych – chirurgię szczękowo-twarzową, chirurgię stomatologiczną, implanty, protetykę, stomatologię i stomatologię dziecięcą, higienę stomatologiczną.

7/ Wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania i technologie ortodontyczne; zdjęcia niezbędne do rozpoczęcia leczenia wykonujemy najwyższej klasy tomografem stomatologicznym o bardzo krótkim czasie naświetlania.

 

USŁUGI – ORTODONTA DLA DZIECI i DOROSŁYCH

MEDIRATY

Nasza poradnia ortodontyczna przyjmuje również Pacjentów na leczenie ortodontyczne w ramach NFZ – dzieci.

Klinika Formmed, w ramach podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ) oferuje:

NFZ-ortodoncja

  1. Świadczenia ortodoncji dla dzieci i młodzieży (do ukończenia 13 roku życia)
  2. Program ortodontycznej opieki nad dziećmi z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki.

 

Klinika Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych jako jedna z trzech placówek na Mazowszu (obok Uniwersytetu Medycznego w Warszawie oraz Instytutu Matki i Dziecka) prowadzi (w ramach kontraktu z NFZ) wysokospecjalistyczny program „Ortodontyczna opieka nad dziećmi z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki”. Programem objęte są wszystkie dzieci z wrodzonymi wadami twarzo-czaszki od urodzenia do 18. roku życia. Możliwa jest również kontynuacja leczenia również dla pacjentów, którzy skończyli 18 lat.

W ramach programu przeprowadzane są w zależności od wieku pacjentów oraz wskazań lekarskich:

  • Kontrola stanu uzębienia i zgryzu, zachowanie wysokiego standardu higieny jamy ustnej, leczenie zgryzów krzyżowych w przypadku rozszczepów, masaż wargi. W przypadku wad zgryzu towarzyszących innym wadom rozwojowym twarzowej części czaszki: kontrola stanu uzębienia i zgryzu, mioterapia, korekta guzków zębów mlecznych.
  • Korekta wad zgryzu: metafilaktyka (uproszczone metody: aparaty ortodontyczne standardowe, takie jak płytka przedsionkowa i standardowy korektor zgryzu – treiner), leczenie czynnymi aparatami ortodontycznymi zdejmowanymi.
  • Leczenie zaburzeń zębowo-zgryzowych aparatami ortodontycznymi zdejmowanymi, w tym aparatami standardowymi i  czynnościowymi. W leczeniu tych zaburzeń mogą być stosowane aparaty ortodontyczne stałe grubołukowe i/lub maska Delaire’a.
  • Leczenie wad zgryzu zdejmowanymi i stałymi aparatami czynnymi i czynnościowymi. Rehabilitacja protetyczna (wrodzone braki zębów).

 

CENNIK – ORTODONTA

  • Konsultacja ortodontyczna – 200 zł

usługi ortodontyczne wg szczegółowego cennika usług*

 
* Szczegółowy cennik usług jest dostępny w rejestracji kliniki Formmed.
Uprzejmie informujemy, że ceny zawarte w serwisie są cenami netto. Jednocześnie przypominamy, że od 1.01.2011r. niektóre usługi medyczne objęte są podatkiem VAT. Zwolnione od podatku są: usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane, wykonywane przez zakłady opieki zdrowotnej.
Cennik nie stanowi oferty handlowej wg ar. 66 par.1 KC i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

 

OPINIE O LECZENIU ORTODONTYCZNYM W FORMMED

[ezcol_1third]

https://swiatprzychodni.pl

Justyna 5/5 18-06-2019 14:48

Ja chciałabym polecić dr Świątek. Chodzimy do niej z córka już od kilku lat. Córka jest po operacji rozszczepu podniebienia. Znajomy dentysta powiedział, że córka to przypadek bardzo skomplikowany i potrzebny jest tu bardzo dobry ortodonta. I takiego znaleźliśmy w osobie doktor Doroty Świątek w Formmed. Jeździmy tu już kilka lat, pierw aparat ruchomy, potem stały. Zęby proste, zgryz równy. Niczego więcej nie potrzeba. Pani doktor zawsze wszystko wyjaśniała, dawał dużo zaleceń. I efekt jest super. Z podziękowaniami dla pani doktor i całego personelu Formmed.

[/ezcol_1third] [ezcol_1third]

https://www.rankinglekarzy.pl/dorota-swiatek/warszawa-30939

 • Hania W• 05.03.2012 • 5/5

Do Pani doktor trafiliśmy przy okazji wizyty w Formmedzie u logopedy. I był to bardzo dobry wybór. Pani doktor jest bardzo miłą i kompetentną osobą. Bez zniecierpliwienia tłumaczyła nam jak zamierza leczyć dziecko, pokazywała co chce osiągnąć. To nie to co u innego ortodonty gdzie chodziliśmy poprzednio. A i dziecko ją bardzo lubi.

[/ezcol_1third] [ezcol_1third_end]

[/ezcol_1third_end] [ezcol_1third]