BLOG

„Naszą metodą operują w Bazylei”

– to tytuł wywiadu jaki udzielił miesięcznikowi Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie „PULS” Pan dr hab. n. med. Andrzej Brudnicki. Wywiad dotyczy nowoczesnych metod leczenia rozszczepu wargi i podniebienia w Europie.

POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO WYKONAĆ KOLONOSKOPIĘ

Jeśli lekarz skierował Cię na badanie kolonoskopii, możesz zastanawiać się –  DLACZEGO? 

Nasz najnowszy artykuł wyjaśnia niektóre z typowych powodów, dla których powinieneś poddać się kolonoskopii – na przykład w celu wykrycia objawów choroby zapalnej jelit (IBD), polipów jelit lub raka jelit.

 

 

 

Peelingi chemiczne odmładzają i usuwają skutki fotostarzenia skóry!

Peelingi chemiczne przeznaczone są do skóry dotkniętej fotouszkodzeniami na twarzy, dekolcie, plecach i dłoniach.

 

 

 

 

 

 

Zakres usług – proktologproktolog warszawa

  • Konsultacje proktologiczne
  • Anoskopia
  • Leczenie żylaków odbytu metodą Barrona – gumkowanie

 

 

 

 

Lampa Wooda-Formmed-Babice Nowe-Stare Babice-Warszawa

LAMPA WOODA  przeznaczona jest do oceny i badania schorzeń obejmujących skórę.

Jej działanie polega na zjawisku fluorescencji. Jest to lampa kwarcowa ze specjalnym filtrem, emitującym promieniowanie ultrafioletowe UV.

Lampa Wooda doskonale sprawdza się także przy stawianiu diagnozy grzybicy skóry, erytrazji, bakteryjnych infekcji skóry oraz niektórych zmian pigmentowych. 

 

 

JEST JESIEŃ I KWIATY PYLĄCE LATEM JUŻ ZWIĘDŁY. WIĘC DLACZEGO NADAL KICHASZ?

Jesienne czynniki wywołujące alergię są różne, ale mogą powodować tyle samo objawów, co wiosną i latem. Co powoduje alergię jesienną?

 

 

 

ZAPALENIE MIGDAŁKÓW – jak rozpoznać objawy

Zapalenie migdałków jest częstą chorobą dotykającą dzieci. Może być spowodowana zarówno infekcjami wirusowymi jak i bakteryjnymi. Rozpoznanie oznak i objawów ma kluczowe znaczenie dla odpowiedniego leczenia.

Jakie są oznaki i objawy zapalenia migdałków?

Kiedy pilnie skontaktować się z lekarzem?

 

 

„NA CO CHORUJĄ MIGDAŁKI?”

Zapraszamy do przeczytania materiału dr n. med. Pauliny Zielińskiej, otolaryngologa, chirurga głowy i szyi z Centrum Formmed, który został opublikowany na:

https://www.fit.pl/…/antybiotykiem-w-migdalki…/18663

Z materiału dowiedzą się Państwo m.in.: czym są migdałki podniebienne, kiedy zapalenie gardła należy leczyć antybiotykami, w jakich przypadkach wyciąć migdałki oraz jaka jest różnica między tonsillektomią a tonsillotomią.

 

 

ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA

Odczuwasz mrowienie, drętwienie, a czasem ból dłoni i palców? To może być zespół cieśni nadgarstka (ZCN), powstały w wyniku długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego, który biegnie w kanale nadgarstka.

To odczucie zwykle rozwija się stopniowo i we wstępnym stadium może dokuczać w ciągu nocy lub wczesnym rankiem, z czasem także w ciągu dnia. Objawy pogłębiają wszelkie powtarzające się działania ręki lub nadgarstka oraz utrzymywanie ręki w tej samej pozycji przez dłuższy czas.

Inne objawy zespołu cieśni nadgarstka to:
⭐ parestezja – uczucie podobne do kłucia igłami i szpilkami;
⭐ mniejsza sprawność manualna;
⭐ utrudnione zaciśnięcie ręki w pięść,
⭐ tępy ból i dyskomfort w ręce, przedramieniu lub ramieniu;
⭐ wypadanie z dłoni trzymanych przedmiotów.

W przypadku zespołu cieśni nadgarstka wskazane jest podjęcie leczenia jak najszybciej, ponieważ we wczesnym stadium zaburzenie jest odwracalne. Przy zlekceważeniu oznak choroby może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia nerwu. W takim przypadku konieczna będzie operacja.

Więcej informacji o zespole cieśni nadgarstka:
https://formmed.com.pl/zespol-ciesni-nadgarstka/

 

PRAWIDŁOWE LECZENIE DZIECKA Z ROZSZCZEPEM WARGI I/LUB PODNIEBIENIA TO TAKŻE ODPOWIEDNIE LECZENIE ORTODONTYCZNE

Ortodonci z kliniki Formmed od wielu lat uczestniczą w procesie leczenia dzieci z rozszczepami na każdym jego etapie, dzięki czemu mają ogromną wiedzę na temat tej deformacji i bardzo duże doświadczenie.

Wiedząc o tym, jak ważna jest rola ortodontów w procesie leczenia, naszymi doświadczeniami dzielimy się także z branżą stomatologiczną.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na portalu infodent24, dotyczącym leczenia dzieci rozszczepowych, z udziałem specjalistów z Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Formmed: prof. dr hab. n. med. Zofii Dudkiewicz, specjalisty chirurgii dziecięcej i szczękowo-twarzowej, oraz lek. med. Zbigniewa Surowca, specjalisty chirurgii dziecięcej.

https://www.infodent24.pl/techdentpost/leczenie-rozszczepu-wargi-i-podniebienia-w-tzw-okresie-niepamieci,119928.html

 

Nie mieszaj wirusowego zapalenia gardła z antybiotykami


W wydaniu Tylko Zdrowie, dodatku do Gazety Wyborczej, otolaryngolog dr n. med. Paulina Zielińska z Centrum Formmed mówi o tym, jak leczyć bakteryjne i wirusowe zapalenie gardła oraz w jakich przypadkach należy stosować antybiotyki, które w dzisiejszych czasach są nadużywane.

Z materiałem można zapoznać się także na stronie internetowej Gazety Wyborczej:

https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,28178201,nie-mieszaj-wirusowego-zapalenia-gardla-z-antybiotykami.html?disableRedirects=true