Dr hab. n. med. Anna Rzepakowska

Specjalista Otorynolaryngolog, Chirurg Głowy i Szyi

Poradnia otolaryngologiczna
WYKSZTAŁCENIE

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas staży, kursów i konferencji w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Austrii, i Finlandii.

 

Stopień doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskała na podstawie cyklu publikacji poświęconych diagnostyce endoskopowej morfologii i czynności fałdów głosowych u chorych ze zmianami przednowotworowymi i wczesnym rakiem głośni wraz z analizą jakości głosu i jakości życia.

 

Autorka licznych artykułów naukowych dotyczących diagnostyki różnicowej zmian organicznych krtani z zastosowaniem metod endoskopowych, zastosowania mikrochirurgii laserowej w leczeniu wczesnego raka głośni, oceny dokładności badania USG w diagnostyce patologii ślinianek i zaawansowanego raka krtani, wykorzystania metod laryngoplastyki iniekcyjnej oraz tyreoplastyki u chorych z porażeniem fałdu głosowego.

 

Członek zarządu Sekcji Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi.

ZAKRES

Dr hab. n.med. Anna Rzepakowska pracuje na stanowisku adiunkta w Klinice Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Jest specjalistą w dziedzinie otorynolaryngologii, zakończyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie audiologii i foniatrii.

 

Zajmuje się diagnostyką zmian nowotworowych w jamie ustnej, gardle i krtani z wykorzystaniem nowoczesnych metod endoskopowych (Narrow Band Imaging) oraz oceną patologii ślinianek i węzłów chłonnych szyi w badaniu ultrasonograficznym. Ma doświadczenie w leczeniu chirurgicznym zmian organicznych krtani, gardła i jamy ustnej z wykorzystaniem metod klasycznych oraz lasera.

 

Wykonuje operacje ślinianek, węzłów chłonnych i innych patologii szyi. Przeprowadza zabiegi poprawiające jakość głosu w niewydolności głośni (np. w porażeniu fałdów głosowych) metodami laryngoplastyki iniekcyjnej, tyreoplastyki z wykorzystaniem implantów wewnątrzkrtaniowych oraz reinnerwację krtani.

OPINIE

znanylekarz.pl

 

Katarzyna 
26 września 2019

Witam. Pani doktor to Anioł nie kobieta. Byliśmy u wielu krakowskich lekarzy i nikt nas nie zdiagnozował poprawnie A wręcz leki przepisane pogorszyły stan zdrowia córki. Pani doktor jest cierpliwa życzliwa stawia trafną diagnozę i operuje bez żadnych komplikacji. Córka straciła głos myśleliśmy że to zwykle przeziębienie A to guz. To właśnie w Warszawskiej klinice otolaryngologii zdiagnozowano przyczynę bez głosu i podjęto leczenie. Dziękuję z całego serca.

 

Andrzej 
16 grudnia 2019 Lokalizacja: „Formmed” 

Bardzo miła i rzeczowa p. doktor. Szczegółowy wywiad. Bardzo dokładne badanie. Postawienie diagnozy , nakreślenie sposobu leczenia i dalszych badań. Zaordynowany lek przyniósł wyraźną ulgę w oddychaniu. Zdecydowanie polecam.
Andrzej.