dr n. med. Orest Szczygielski

Specjalista chirurgii dziecięcej

Poradnia chirurgiczna

 

WYKSZTAŁCENIE

Absolwent Akademii Medycznej w Winnicy (Ukraina), Wydział Pediatrii.

DOŚWIADCZENIE

Po uzyskaniu specjalizacji z chirurgii dziecięcej w Kijowie, od 1995 roku pracował w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Żytomierzu jako chirurg dziecięcy. Jako osoba polskiego pochodzenia postanowił przyjechać do Polski, gdzie w roku 2001 odbył staż nostryfikacyjny, zaś w roku 2009 uzyskał tytuł lekarza specjalisty chirurgii dziecięcej.

W 2020 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Regularnie uczestniczy w zjazdach, konferencjach, sympozjach (zarówno w Polsce jak i na Ukrainie), autor wielu artykułów w prasie specjalistycznej (polskiej i ukraińskiej). Jest członkiem Towarzystw Chirurgów Dziecięcych Polski i Ukrainy.

ZAKRES WYKONYWANYCH OPERACJI

Chirurgia twarzowo-szczękowa: rozszczepy podniebienia.

Chirurgia ogólna: przepukliny pachwinowe, pępkowe, wodniaki jąder, wnętrostwa, torbiele powłok ciała, naczyniaki, znamiona, w tym olbrzymie.

OPINIE PACJENTÓW

znanylekarz.pl

 

Katarzyna

Świetny lekarz. Profesjonalista w każdym calu. Pomocny, szczegółowy a do tego miły i sympatyczny człowiek. Bardzo się cieszę, ze to Pan doktor operował roszczep wargi mojego synka.

 

Eliza

Świetny i konkretny lekarz! Narysował nam jak wygląda wada dziecka i na czym bedzie polegała operacja, wytłumaczył przebieg choroby oraz formy leczenia. Rzeczowo i konkretnie , bardzo polecam.

 

K.P.

Rzeczowo, serdecznie. Pan Doktor dał wskazówki pozwalające podjąć właściwą decyzję. Polecamy tego specjalistę.

 

Mama Pacjenta

Człowiek Anioł. Chirurg o złotych dłoniach… Jesteśmy pełni podziwu dla pracy jaką wykonuje Pan Doktor i operacji, którą przeprowadził u synka. Precyzja i dokładność w każdym calu. Polecam z całego serca

 

karol.bladek

Dziekujemy Panie Doktorze za spokoj, ktory odzyskalismy. Pan Doktor operowal Naszego Synka usuwajac paskudne znamie barwnikowe z paluszka stopy wraz z przeszczepem skory w to miejsce. Synek polubil Pana Doktora i mu zaufal. My takze zaufalismy. Swietny specjalista. Da sie odczuc, ze praca dla Pana Doktora jest misja, checia pomocy dzieciom, a nie tylko zwykla praca. Jeszcze raz, dziekujemy!

 

Piotr K.

Świetny lekarz i bardzo miły człowiek. Wszystko wyjaśnia, nie pozostawia niedomówień. Operował moją córkę na rozszczep podniebienia miękkiego. Dziecko już na drugi dzień po operacji było wesołe i żywotne.

 

rankinglekarzy.pl

 

Magdalena

Jesteśmy z córeczką półtorej roku po operacji przeszczepu wargi i podniebienia, teraz czekamy na przeszczep wyrostka zębodołowego. Doktor Orest dokonał cudu w przypadku naszej dziewczynki dzisiaj trudno uwierzyć, ze miała tak duży ubytek. Z całego serca polecam tego lekarza.

 

Estera

Świetny i konkretny lekarz! Narysował nam jak wygląda wada dziecka i na czym będzie polegała operacja, wytłumaczył przebieg choroby oraz formy leczenia. Rzeczowo i konkretnie, bardzo polecam.

 

Martyna

Pan doktor usuwał duże znamię na plecach mojej córki. Inni lekarze chcieli zastosować przeszczepy skóry, ale doktor Szczygielski zaproponował wykonanie dwóch operacji tak aby stopniowo naciągnąć skórę. I zrobił to pięknie. Dzisiaj z dużego znamienia jest tylko cieniutka blizna. I po pierwszej i drugiej operacji znalazł dla nas dużo czasu, uspokajał, pocieszał. Taki lekarz to skarb.