Inhalacje AMSA

ZABIEGI TYMCZASOWO WSTRZYMANE.

Inhalacje AMSA. Leczenia upośledzonej drożności trąbki słuchowej, chorób ucha środkowego, trąbki Eustachiusza oraz zatok przynosowych – inhalatorem pneumatycznym AMSA.

W przypadku pacjentów zewnętrznych, powinni oni posiadać zlecenie/skierowanie od lekarza na inhalacje AMSA ze wskazaniem  konkretnego  leku i dawkowania.

Inhalacje AMSA Warszawa

Inhalator AMSA wytwarza wibroaerozol – aerozol wzbogacony o energię pochodzącą z nałożenia fali akustycznej. Cząstki wibroaerozolu dzięki zwiększonej zdolności penetracyjnej i większej sedymentacji (osadzaniu) docierają do trudno dostępnych miejsc, jak np. zatoki przynosowe (gdzie aerozole klasyczne zasadniczo nie docierają). Wibroaerozol wraz z czynnym lekiem, podawany jest pod krótkotrwałym, cyklicznym nadciśnieniem. Nadciśnienie powoduje penetrację leku do ucha środkowego poprzez trąbkę słuchową Eustachiusza oraz do zatok nawet poprzez otwory o minimalnej drożności. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że penetracja leku podanego w formie wibroaerozolu wraz z nadciśnieniem jest około 100 razy skuteczniejsza niż penetracja tego samego leku podawanego w formie aerozolu. Inhalacje przy użyciu inhalatora AMSA są często alternatywą dla zabiegów operacyjnych jak np. zabiegu założenia drenów do uszu.

Inhalacja inhalatorem AMSA polega na szczelnym umieszczeniu w otworach nosowych pacjenta specjalnych, dostosowanych do jego wieku, końcówek nosowych. Inhalator wytwarza nadciśnienie emitując w tym samym momencie sygnał informujący pacjenta o konieczności przełknięcia śliny, co powoduje otwarcie trąbek słuchowych. Nadciśnienie wytworzone przez inhalator wtłacza wibroaerozol do trąbki słuchowej i ucha środkowego. Inhalacje AMSA są nieinwazyjne i bezbolesne oraz nie wymagają od Pacjenta specjalnego przygotowania. Mogą być one wykonywane zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

Leczenie – inhalacje AMSA – przeprowadzone jest najczęściej w cyklach 10 dniowych (również w cyklach 14 i 21 dniowych) w zależności od zaleceń lekarza. Do leczenia inhalatorem AMSA stosowane są przepisane przez lekarza leki, których rodzaj i dawka mogą być modyfikowane w trakcie cyklu leczenia.

Inhalacje nawilżające.  Innym rodzajem leczenia wykonywanym na inhalatorach AMSA są inhalacje nawilżające, wspomagające rehabilitację głosu. Wykonywane są one przy użyciu Witaminy A+E lub ACC. Inhalacje nawilżające przeprowadzane są w cyklach 5 dniowych.

CENNIK INHALACJE AMSA WARSZAWA

 

inhalacja + lek

Inhalacja AMSA – pojedyncza

80 zł

Inhalacja AMSA – podwójna

100 zł

Inhalacja AMSA – potrójna

120 zł

Inhalacja AMSA
– pojedyncza (cykl 5 dni) = 5 inhalacji

350 zł

Inhalacja AMSA
– pojedyncza (cykl 10 dni) = 10 inhalacji

650 zł

Inhalacja AMSA
– podwójna (cykl 5 dni) = 10 inhalacji

450 zł

Inhalacja AMSA
– podwójna (cykl 10 dni) = 20 inhalacji

800 zł

Inhalacja AMSA
– potrójna ( cykl 5 dni) = 15 inhalacji

550 zł

Inhalacja AMSA
– potrójna ( cykl 10 dni) = 30 inhalacji

1 000 zł

Informacja dla pacjenta – Inhalacje AMSA

Inhalacje wykonujemy tylko z wykorzystaniem naszych leków. Posiadamy:

  • Pulmicort
  • Nebbud
  • Mucosolvan
  • ACC
  • Witamina A
  • Witamina E

 

Do zabiegu inhalacyjnego Pacjent musi być zdrowy, bez infekcji. W przypadku, gdy w trakcie cyklu leczenia wystąpi u Pacjenta infekcja, cykl powinien zostać przerwany.

Zabiegi – Inhalacje AMSA wykonujemy codziennie od 16:00.

Pacjent zewnętrzny, aby można było przeprowadzić zabieg AMSA, powinien posiadać zlecenie/skierowanie od lekarza na inhalacje z konkretnym wskazaniem leku i wskazaniem dawkowania.