AQUALYX

logotyp

Często stosujemy różne metody, aby doprowadzić do zniknięcia niechcianych „fałdów”, niestety w niektórych miejscach, mimo ćwiczeń i stosowania diety, utrzymuje się tkanka tłuszczowa. Do niedawna jedyna metodą na pozbycie się ogniskowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej było jej odessanie (liposukcja). Po wielu latach pracy nad metodami mniej inwazyjnymi opracowano nową technikę iniekcyjną i preparat Aqualyx.

Aqualyx jest jedynym na świecie zarejestrowanym preparatem do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Jest to preparat bez fosfatydylocholiny. Wstrzyknięty w tkankę tłuszczową, powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Aqualyx można zastosować na takie miejsca jak:
–  kończyny górne – w okolicy tricepsu,
–  fałdy na plecach,
–  brzuch,
–  biodra,
–  uda – tzw „bryczesy”,
–  okolicę podpośladkową,
–  wewnętrzną stronę ud,
–  wewnętrzną stronę kolan,
–  podwójny podbródek,
–  „bawoli” kark.

Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów z prawidłową wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, że nie jest to terapia odchudzająca.

Kilka zdjęć przed i po zabiegach

zdjęcia

Przeciwwskazania:
–  ostre choroby nerek i wątroby,
–  cukrzyca,
–  choroby tarczycy,
–  choroby krwi,
–  stałe stosowanie leków rozcieńczających krew,
–  zabiegów nie wykonuje się u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Zabieg polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Dzięki temu stosuje się ograniczoną ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków i uszkodzenia skóry. Zabieg przeprowadzany tą techniką jest praktycznie bezbolesny i trwa około 30 minut.

Po zabiegu pacjent wraca od razu do codziennych czynności. Bezpośrednio po zabiegu odczuwa się lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o działaniu podanego roztworu. Przez kolejnych kilka dni skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona. Pacjent może odczuwać lekką bolesność. Reakcja taka jest normalna i ustępuje samoistnie. Tak jak przy innych zabiegach iniekcyjnych, po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki.