Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą, która poprzez dostarczanie substancji aktywnych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca na ciele pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. Aktywny preparat poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Mezoterapia jest zabiegiem dla osób, które chcą w sposób sprawdzony i niezbyt inwazyjny poprawić jędrność i nawilżenie skóry oraz pozbyć się drobnych zmarszczek. Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Zabiegi mezoterapii można wykonywać miejscowo np. tylko na okolicę oczu lub kompleksowo na całą twarz, szyję, dekolt lub dłonie. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych i długotrwałych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę przy użyciu bardzo cienkiej igły niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego leku uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Metoda jest praktycznie bezbolesna, a nieznaczny ból związany z wkłuciem mikroigieł może zostać zlikwidowany poprzez zastosowanie specjalnego kremu znieczulającego na 30 minut przed zabiegiem. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak ślady ustępują stopniowo przez okres około 2 dni.

Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. Przez dwa pierwsze miesiące powinno się wykonywać zabieg raz na 2–3 tygodnie, później dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej sześciu miesięcy. Ostrzykiwanie skóry najlepiej przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną, bo słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji.