LASEROWE USUWANIE BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – wskazania do zabiegu

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych wykonywane jest zarówno u osób młodych jak i dorosłych. Często po długiej walce pozbywamy się dolegliwości związanych z trądzikiem. Na skórze mogą jednak pozostać zmiany potrądzikowe. Blizny i nierówności skórne niestety same nie znikną.

Blizny potrądzikowe możemy usunąć laserem najnowszej generacji – SmartXide2 DOT/RF, łączącym w swojej pracy dwie technologie – frakcjonowanie ablacyjne CO2 i RF radiofrekfencję bipolarną. Dzięki temu lekarz wykonujący zabieg może skutecznie niwelować istniejące blizny oraz nierówności skórne.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – przebieg zabiegu

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym. Na miejsce które ma być poddane zabiegowi nakładany jest na 45–60 minut krem z lignokainą.  W trakcie zabiegu lekarz nakierowuje promienie lasera frakcyjnego na zmienione chorobowo fragmenty skóry. Promienie te punktowo nagrzewają skórę oraz mikroskopijnie ją uszkadzają.  Powoduje to rozpoczęcie wytwarzanie przez organizm  kolagenu. Dzięki temu otwarte pory ulegają obkurczeniu.

Po zakończeniu zabiegu, Pacjent przez około 3 godziny odczuwa pieczenie skóry. W miejscach zadziałania lasera  pojawia się przyciemnienie skóry, ustępujące po kilku dniach. Następuje powierzchowne złuszczanie naskórka.  Jest to naturalny efekt procesu odnowy skóry. Proces gojenia trwa na ogól około 1 tygodnia.

W przypadku płytkich zmian często wystarcza jeden zabieg. Jednak gdy blizny są rozległe, głębokie  czy przerośnięte.  niezbędnych jest kilka, od 3 do 5, zabiegów laserowego usuwania blizn potrądzikowych wykonywanych w odstępach 4-6 tygodniowych.

W trakcie okresu gojenia jak i około 1 miesiąca po zabiegu należy stosować kremy z filtrem minimum 50.

LEKARZE – Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

 

ZABIEGI LASEROWE