Fluoryzacja – zdrowa, skuteczna i…. smaczna – FluoroDose – lakier z fluorem i aplikatorem!

FLUORODOSE fluoryzacja WarszawaFluoryzacja

Fluoryzacja preparatem FluoroDose. Fluoryzacja zębów preparatem FluoroDose wykonywana jest, aby wzmocnić szkliwo zębów. Dzięki temu zabiegowi zwiększa się ich odporność na działanie kwasów i bakterii wywołujących próchnicę.

Próchnica jest jedną z najbardziej zakaźnych chorób. Czynnikiem który powoduje zakażenie są paciorkowce zieleniejące. To czy próchnica się rozwinie, zależy od tego, jak będziemy dbać o higienę jamy ustnej i zębów.

Niestety, aż 73 % dzieci do 6 roku życia, ma co najmniej jeden ząb zainfekowany próchnicą. Badania wskazują, że wcześnie przeprowadzana fluoryzacja, zmniejsza ryzyko zachorowania na wczesną próchnicę aż o 1/3. Jest ona,  jak do tej pory, najbardziej skuteczną metodą przeciwdziałania próchnicy zębów. Związki fluoru zawarte w preparatach wzmacniają szkliwo zębów. Dzięki temu są one bardziej odporne na na działanie bakterii i kwasów które wywołują próchnicę.

FluoroDose to nowoczesny lakier fluorujący, który wiąże i łączy się ze szkliwem w 10 sekund! Zawiera 5% fluorku sodu, a co najważniejsze, pakowany jest w jednorazowe dawki podobne do lizaków. Aplikator jest jednorazowy i wystarcza na nałożenie na wszystkie zęby. Wystarczy zdjąć opakowanie, zanurzyć aplikator i można nakładać.  Fluorki stosowane w jednorazowych dawkach aplikowanych w FluoroDose są dawkami profilaktycznymi i są bezpieczne. Nie ma możliwości podania za dużej dawki fluoru.

Fluoryzacja to zabieg dla każdego pacjenta, nie tylko dla dzieci. Pacjenci powyżej 55 roku życia są narażeni na próchnicę wtórną i korzeniową. Stosowanie lakierów fluoryzacyjnych w odpowiednich dawkach i odstępach czasowych (co 3 miesiące u dzieci, 6 miesięcy u dorosłych), zatrzymuje ten proces. Zabieg fluoryzacji przeprowadzany jest na oczyszczonych zębach po zabiegu skalingu i piaskowaniu.

Kiedy stosować FluoroDose?

  • jako profilaktykę przeciwpróchniczą
  • w trakcie leczenia ortodontycznego i po zdjęciu aparatu korekcyjnego
  • po każdym usuwaniu osadu lub po ich wybielaniu

 

Dlaczego fluoryzacja preparatem FluoroDose?

  • produkt łatwo się nakłada – innowacyjna technika nakładania przy pomocy jednorazowego opakowania, zawierającego pędzelek,
  • eliminuje lub znacznie obniża nadwrażliwość zębów – natychmiast po nałożeniu preparatu na zęby,
  • FluoroDose wiąże w obecności śliny – nie wymaga specjalnej izolacji zębów,
  • nie barwi szkliwa,

 

Szacuje się, że dzięki zabiegowi fluoryzacji możliwość pojawienia się ognisk próchnicy zmniejsza się o około 40%.

Dostępne smaki preparatu FluoroDose: wiśnia, melon, guma balonowa, mięta, karmel.